Від сьогодні зменшується податок на прибуток

Із сьогоднішнього дня в Україні ставка податку на прибуток підприємств зменшується з 23% до 21%. Ця норма передбачена Податковим кодексом (ПК).

Згідно з ПК, ставка податку на прибуток у розмірі 21% діятиме до 31 грудня 2012 року включно. З 1 січня по 31 грудня 2013 року податок буде зменшений до 19%, а з 1 січня 2014 року - 16%.

З 1 січня 2012 року вступає в дію і Закон України від 04 листопада 11 року № 4014 «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності».

Цим документом внесені суттєві зміни в основні положення спрощеної системи оподаткування, інформує Голос.ua. Відповідно до Закону, підприємства, які були платниками єдиного або фіксованого податку, а також юридичні та фізичні особи-підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України, і прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування, повинні подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

Згідно з документом, видані свідоцтва про сплату єдиного податку та патенти про сплату фіксованого податку на 2011 рік є дійсними до отримання свідоцтва платника єдиного податку, передбаченого Законом № 4014, але не пізніше ніж до 1 червня 2012 року.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність в залежності від виду господарської діяльності, з урахуванням календарного місяця.

При здійсненні платниками єдиного податку першої та другої груп кількох видів господарської діяльності застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для таких видів господарської діяльності. Якщо зазначені платники єдиного податку здійснюють господарську діяльність на територіях більш однієї сільської, селищної або міської ради застосовується максимальний розмір ставки єдиного податку, встановлений для відповідної групи таких платників єдиного податку.

Платники єдиного податку першої та другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більше ніж до кінця поточного звітного року.

Відповідно, платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі