У Тернополі пацієнти інфекційного відділення тісняться на одному поверсі

Уже третій рік інфекційне відділення лікарні швидкої допомоги у процесі реконструкції. Ті, хто хоч раз пережив ремонт, розуміють, скільки незручностей він спричиняє. Тепер це відчули на собі й пацієнти лікувального закладу. Через роботи хворих перевели на перший поверх відділення, і це при тому, що на четвертому майже все готово. Там «спочивають» новий інвентар та обладнання.

Бояться заразитися

Проблеми інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги набили оскому як медикам, так і пацієнтам. Останні кілька років хворі змушені були лікуватися далеко не в королівських умовах. Лікарі цей факт визнавали, але питання фінансування робіт не входило у їхню компетенцію, тому персонал лікувального закладу чекав доброї волі керівництва міста та області. І ось сталося… У 2013 році питання зрушилося з місця. Тоді вперше за десятиліття з міського бюджету було виділено значну суму коштів на проведення ремонтних робі. У 2014 та 2015 роках фінансування продовжилось. У сумі лікарня отримала 4,5 млн. грн. Ще 5 млн. грн. додатково виділено з Фонду регіонального розвитку. Відтак єдина в області інфекційна лікарня мала б у перспективі перетворитися на цукерочку. Перші результати уже помітні, правда, не всім.... Міська рада прозвітувала про завершення робіт на четвертому поверсі. Та попри готовність частини об’єкта, пацієнти і далі змушені тіснитися на одному поверсі. Про це «Номер один» розповіли наші постійні читачі. Виявилось, що на період проведення ремонтних робіт пацієнтів з інфекційними захворюваннями розмістили на першому поверсі корпусу. Хворі обурені не так відсутністю комфорту, як високою ймовірністю підчепити в лікувальному закладі ще якусь «слабість».

- Наскільки я знаю, утримання хворих з різними видами інфекцій на одному поверсі заборонено санітарними нормами. Є висока ймовірність того, що, потрапивши у лікарю з грипом, пацієнт може підхопити гепатит, - скаржаться читачі.

Більше того, ситуація навколо госпіталізації хворих може ускладнитися будь-якого  дня. Адже насувається епідемія грипу, і як проявить себе недуга цього року, поки невідомо.

З’ясувалося, що на відремонтовані поверхи пацієнтів поки не пускають. Натомість туди «відселили» медиків. Відтак пацієнти знаходяться на відстані трьох поверхів від лікарів, пише Номер один.

Обросла скандалом і ситуація щодо кафедри інфекційних захворювань ТДМУ ім. І.Горбачевського, яка розташована на третьому поверсі корпусу. У свій час навчальний заклад підготував непогану базу для своїх студентів. Університет за власні кошти відремонтував частину приміщення. Облаштував там кімнату для викладачів та навчальну аудиторію. А в результаті головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський написав лист-звернення на ім’я ректора з проханням звільнити приміщення на час проведення ремонтних робіт. Така несправедливість викликала обурення у працівників університету.

Утім відселення - не єдине, що загрожує медикам. У ході реконструкції відділення заплановано й кадрові перепризначення та звільнення. Про це лікарі попереджені, але логіка медичного керівництва їм не зрозуміла. Для чого ремонтувати та розширювати відділення і при цьому звільняти лікарів? Останні припускають, що частину приміщень можуть просто здати в оренду, кількість ліжок скоротити, а разом з ними - і медперсонал. Передумовою для таких припущень стало те, що медикам інфекційної лікарні заборонили приймати хворих з області. Нагадаємо, що ця тема мусолилася давно і у свій час керівництво лікарні відхрещувалось від таких звинувачень, пояснюючи, що відділення міське, тому не зобов’язане приймати хворих з районів.

Вибачаються  за незручності

Начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Ростислав Левчук підтвердив, що усі хворі справді знаходяться на першому поверсі відділення. Але це, мовляв, вимушений захід. Роботи на четвертому поверсі, як з’ясувалося, поки не завершені. На це не вистачило коштів.

- На поверсі не встановлена вентиляційна система, без якої відділення не може функціонувати. Ці роботи прив’язані до інших, які зараз проводяться. А саме -встановлення ліфтової шахти. Коли завершать ці роботи, тоді можна буде під’єднати вентиляцію і розміщувати хворих, - каже Ростислав Левчук. – Плануємо, що четвертий поверх стане першим, куди розмістять хворих. Сподіваємось, що до нового року основні зовнішні роботи будуть завершені, однак це залежить не тільки від підрядника, а й від погодних умов. На наступний рік маємо намір залишити лише внутрішні роботи.

Підтвердив Ростислав Левчук і те, що заклад не приймає хворих з районів області.

Міський відділ звернувся у департамент охорони здоров’я області з проханням не направляти в інфекційне відділення хворих з районів. Їх прийматимуть лікувальні заклади за місцем проживання, тобто районні лікарні. Винятком будуть лише важкі хворі. Також у випадку виникнення надзвичайних ситуацій колег з області просять підготувати найближче інфекційне відділення, аби місто могло спрямувати туди своїх пацієнтів. А тим часом у хворих просять вибачення за незручності.

У тому, що немає причин для хвилювання, запевняє і головний лікар лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

- Ми завчасно підготувалися до цієї ситуації. Звільнили для підрядника другий та третій поверхи. Весь інвентар і медичне обладнання перенесено на четвертий, а пацієнтів розмістили на першому, - пояснює керівник закладу. - Для обслуговування жителів м.Тернополя залишили 20 ліжок. Станом на 25 листопада у нас є лише 16 хворих, тобто передбаченого ліжкового фонду цілком достатньо для забезпечення лікувального процесу. Ми попередили департамент, що тимчасово не прийматимемо жителів з районів. Як тільки будуть завершені внутрішні роботи, відновимо надання допомоги мешканцям області.  На першому поверсі функціонує кілька боксів, у яких можна ізолювати хворих з інфекціями, що передаються повітряно-крапельним шляхом. Також є окремі палати для пацієнтів з інфекційними захворюваннями, які не передаються. Тому причин для хвилювання немає. Адміністрація лікарні несе повну відповідальність за дотримання санітарних норм та режиму.

За словами Ярослава Чайківського, ситуацію з розміщенням кафедри також вирішено. Вона залишиться на третьому поверсі, а ремонтні роботи проводитимуться у позанавчальний час.

- Ми завчасно звернулися з листом на ім’я ректора ТДМУ з повідомленням, що на час активних робіт на третьому поверсі необхідно звільнити приміщення. У зв’язку з цим у нас відбулася зустріч з ректором та проректором університету, під час якої було погоджено всі моменти. Планувалося, що ремонт проводитимуть у період канікул. Та згодом з’ясувалося, що ніяких грандіозних робіт проводити не треба, оскільки каналізація та водовідведення були замінені у попередні роки. А той об’єм робіт, який необхідно ще зробити на кафедрі, можна проводити в позанавчальний період. Відтак, питання вичерпано, - каже пан Чайківський.

Менше гарних нових для медиків інфекційного відділення. Скорочення у закладі справді відбудеться. Станеться це після завершення робіт. Зараз в області є півсотні дитячих та ще стільки ж дорослих інфекційних ліжок. Втім, за словами медиків, вони заповнені трохи більше, ніж на половину. Після ремонту відділення прийматиме як дитяче, так і доросле населення. Керівництво провело розрахунки і визначило, що 30 ліжок для кожної з вікових категорій буде достатньо. У лікарні запевняють, що у випадку розміщення 60 ліжок вільної площі у відділенні не залишиться, тому в жодному разі мова  про оренду не йде.  Справа в тому, що колись в одній палаті розміщували по шість, а то й вісім хворих. Після покращення умов планується, що у відремонтованих палатах будуть одномісні бокси, двомісні і кілька тримісних.

Дитячих інфекціоністів переведуть з дитячої лікарні, а ось щодо медиків, які працюють з дорослим населенням, ситуація гірша. Заклад, за словами Ярослава Чайківського, змушений буде піти на скорочення….

КОМЕНТАР

Володимир Паничев, начальник Головного управління Держсанепідслужби України в Тернопільській області:

– На жаль, проекти реконструкції, перепланування та будівництва тепер не потребують погодження Держсанепідслужби України. Ці заходи більше не належать до нашої компетенції. Єдине можу зазначити, що інфекційне відділення будувалося ще в період Австро-угорської імперії. Передбачалося, що це буде протихолерна лікаря, оскільки на той  час тривала епідемія цієї хвороби. На першому поверсі лікарні знаходяться мельцерівські бокси, кожен з яких може працювати автономно. Таким чином мінімізувалася можливість передачі збудників захворювання та поширення інфекцій. Розміщення хворих відділення не потребує погодження нашої служби. Та зважаючи на те, що у відділенні функціонує кафедра інфекційних захворювань медичного університету, де працюють відомі науковці, професори, які водночас є практикуючими лікарями, думаю, вони в жодному випадку не допустять виникнення незвичайних ситуацій. Це кваліфіковані медики, які здатні забезпечити належне перебування та лікування хворих відділення з дотриманням державних норм та стандартів.

Тернопіль інфекційне відділення пацієнти
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Кримінал
На Руській - ДТП. Під колеса автомобіля на пішохідному переході потрапив чоловік. Постраждалого забрала швидка. Момент аварії зафіксувала зовнішня камера телеканалу ІНТБ.  До слова, це вже не перший такий випадок саме на цому переходу. Перед Новим роком під колеса авто там потрапила журналістка ТТБ.
Пригоди
23 вересня, близько 20 години, на вулиці Руська, навпроти зупинки, яку називають "Бурячок", автомобіль служби "Taxi" на пішохідному переході збив чоловіка. Як повідомляє "Терен", потерпілий при свідомості, але знаходиться у важкому стані. Рух автотранспорту – перекрито. На місце події прибула карета швидкої допомоги, поліція та слідчо-оперативна група. Деталі інциденту встановлюються.
Суспільство
Життя в суспільстві часто вимагає від людей протистояти стадному інстинкту та уникати маніпуляцій, адже саме на них, як на фундаменті стоять усі тоталітарні та авторитарні устрої. На своїй сторінці у мережі Фейсбук Світлана Пушкар поділилася розповіддю про те, як зуміла побороти в собі та зустрічному чоловікові напад упереджень та забобонності: "На вигляд йому за 50. Дивиться звисока, хоч і сидячи. Говорить з неприхованою зверхністю. Навіть голос лунає зне...
Екологія
Раніше ми вже повідомляли про те, що 24 вересня в Україні очікується похолодання і суттєве погіршення погодних умов. Як повідомляє Укргідрометеоцентр, вже оголошено штормове попередження по всій території країни. Циклон буде рухатися із заходу на схід. Вночі у західній частині, вдень на всій території України, крім південного сходу, прогнозують сильні дощі. Зокрема, очікуються пориви вітру 15-20 м/с, а у західних областях – 25-28 м/с. Тернопільські рятувал...
Пригоди
Хто ж у дитинстві не мрія потрапити у казкові світи або відвідати майбутнє чи минуле. Частково цю мрію можна втілити. Адже існують тематичні парки, над створенням яких працювало безліч фахівців.  Як повідомляє "Галас", свою фантастичну мандрівку здійснила і тернополянка Наталія Черевак. Вона охоче поілилася враженнями зі світом: "Усім, хто дивився фільм "Парк Юрського періоду" буде цікаво побачити страхітливих велетнів-динозаврів "вживу". Ну, насправді, не...
Суспільство
Військове паломництво до Зарваниці відбувається вже вдесяте. Особливим змістом воно наповнилося з початком війни на Сході країни. Тоді прощі до Марійського духовного центру стали місцем духовного відновлення і внутрішнього порозуміння для учасників АТО та їх родин, вшанування загиблих Героїв. Щороку проща до традиційного формату проведення має своє духовне наповнення, яке визначається цитатою Святого письма і змістом паломницьких заходів. Цьогоріч воїни зі...
Суспільство
Недавно на Тернопільщині було зареєстровано осередок партії "За життя". І хоч вона відома своїми антиукраїнськими настроями, проте ледь не щодня поповнюється новими членами. Як повідомляє "Терен", на спортивному заході у Кременці, де партія "За життя" виступила одним зі спонсорів, поряд з партійцями помітили колишнього голову Кременецької райдержадміністрації Ігоря Михальчука. Кременчанам він запам’ятався як керівник-хабарник, який залишив свою посаду у ка...
Суспільство
Серед українців поширеним є уявлення, що транспортувати хворого можна лише головою вперед, бо якщо робити це навпаки, то можна накликати нещастя, адже "ногами вперед" виносять небіжчиків. Часом віра у цей забобон трапляється і у медиків. На своїй офіційній сторінці у мережі Фейсбук виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я опублікувала допис, в якому розвінчує міф про неприпустимість транспортування хворих і поранених вперед ногами: "... Нещодавно д...
Суспільство
Відома тернопільська артистка Таня Песик продовжує дивувати своїх шанувальників новими образами та спробами своїх сил у нею поки незвіданих царинах. У своєму блозі в мережі Instagram вона виклала відео, де (із шматком замороженої дині в одній руці) міцно тримає лівою штурвал судна, яке несеться водним простором. "Мені получається всьо?" - Питає вона у людей на борту впевнена у своїх силах. "Смачного". - Каже хтось. "Чи мені получається рулити?" - Уточнює Т...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!