• Головна
  • До Тернополя привезуть чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері
16:30, 17 грудня 2015 р.

До Тернополя привезуть чудотворну ікону Зарваницької Божої Матері

Чудотворну ікону Зарваницької Богородиці привезуть до Тернополя.

У неділю 20 грудня о 17.30 відбудеться урочиста зустріч ікони в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці.

Відтак відбудеться богослужіння.

Ікона пробуде в катедрі до 24 грудня.

За переказами, після спустошення татарськими ордами Києва один монах, рятую­чись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богородицю, щоб взяла його під свою опіку. Умиротворений молитвою, заснув. У сні йому з'явилися Пречиста Діва Марія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богородицею на коліна, а вона, посміхнувшись, доторкнулася до нього омофором. Монах прокинувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над джерелом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, котра світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону; опісля тут звели церкву з монастирем.

Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих.

У 1867 року відбулась урочиста коронація ікони. Папа Римський Пій IX надав їй відпустового значення. 1921 р. художник Петро Холодний реставрував її та виготовив копію. Після 2-ї світової війни місцеві жителі переховували ікону, а у 1988 році передали її до Зарваницького храму Пресвятої Трійці. Відтоді у Зарваниці відбуваються багатолюдні прощі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ікона
Оголошення
live comments feed...