На Тернопільщині юнаки масово втікають, щоб не потрапити в армію

Жителі Бучацького району зірвали чергову мобілізацію у Збройні сили України. Така ситуація повторюється з року в рік, починаючи з 1998 року. Наші псевдо-патріоти знову втекли у російські Москву та Санкт-Петербург, аби тільки не йти у військо.


Про це Тернополянам повідомили джерела у військовому комісаріаті.

Всього кількість призовників у Бучацькому районі наближається до двох тисяч. Планово призвати мають не більше одного відсотка. Та у підсумку, вдалося відправити у Збройні сили України менше десяти призовників. А це навіть не половина від необхідного.

«У Бучацькому районі роками напрацьовували цю систему, шукали шпарини у законодавстві, для того, щоб свідомо не з’являтися у військові комісаріати, - розповів один з працівників військкомату. - Як тільки юнак отримує повістку, одразу викликають адвоката. Допоки ми вияснюємо тонкощі закону з юристом, призовник встигає втекти закордон. У більшості випадків – це російські міста Москва та Санкт-Петербург. Рідше – Польща. Тільки призов закінчується, вони всі повертаються. І ми нічого з цим вдіяти не можемо.»

Найперше кадрові офіцери-учасники АТО нарікають на низьку свідомість та патріотизм молоді у Бучацькому районі. Навіть у час війни з Росією, вони втікають у ворожу країну. А друга причина - погана законодавча база, яка дозволяє правдами і неправдами призовнику ухилятися від медогляду, а потім і від призову на строкову службу.

«Складається таке враження, шо весь район самоусунуся від вирішення цієї проблеми, - говорять військові. – Ми намагаємося пояснити ситуацію сільським головам. Та чомусь це не допомагає. На сьогодні згідно наших порушено кілька кримінальних справ. Та через недоліки законодавства, це не надто лякає втікачів.»

мобілізація
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі