• Головна
  • Україна йде до банкрутства – депутат Головко
08:45, 24 грудня 2015 р.

Україна йде до банкрутства – депутат Головко

Парламент не ризикне сьогодні виносити на голосування зміни до Податкового кодексу, вважає депутат.

Голосування законопроектів щодо Бюджету-2016 і податковій реформі сьогодні не відбудеться, розповів Сегодня позафракційний народний депутат Михайло Головко.

"Я так розумію, що вони все перекидають на завтра. Сьогодні вони не хочуть голосувати. Вчора проговорили, але кінцевого варіанти ми так і не побачили. Ми голосували на Податковому комітеті. Вони далі продовжують консультації та торги між керівниками груп і керівниками фракцій з урядом. Тобто ще в ручному режимі коректують те, що ми не почули і не побачили. Наприклад, вчора ситуація з сигаретами, коли комітет проголосував за підняття акцизу, а Южаніна (глава комітету – ред.) вийшла і сказала з трибуни, що не було рішення. Потрібно розбиратися з цього приводу: як вони собі дозволяють ігнорувати рішення комітету. Тобто і далі тривають торги, як я розумію, кулуарно вже. А потім, коли буде вже більш узгоджений варіант, він буде вноситися до сесійної зали, тому що уряд розуміє, що немає голосів, і не хоче ризикувати провалом змін до Податкового Кодексу", – сказав він.

Те, що зараз відбувається в парламенті, Головко назвав "повною колізією абсурду". Він зазначив, що зміни до Податкового кодексу можна вносити за півроку до їх вступу. Вони не можуть бути з 1 січня.

"Це нонсенс. І взагалі бізнес не знає, за якими правилами жити йому. Це перше порушення. Бюджет не поданий з 15 вересня – це теж порушення. Вони перекрутили ситуацію до абсурду і сьогодні хочуть подати щось знову. Вносять якісь податкові зміни – ще не знаю, які. І під ці зміни ніби як формують бюджет. Тільки по тих цифрах, які ми попередньо отримали, побачили, то там розрив у рахунках і дірка порядку 200 млрд. Вони офіційно говорять про 80, але насправді ця цифра сягає 200 млрд. Це дірка в Пенсійному Фонді – там 160 млрд. Ми бачимо знову дотації на НАК "Нафтогаз", це витрати на державний борг – збільшили до 100 млрд. Торік було 90, а в цьому році 100 млрд", – додав депутат.

"Ми йдемо до дефолту, до банкрутства країни", – підкреслив Головко.

На його думку, сьогодні проект змін до Податкового кодексу на голосування виноситися не буде. "Якщо хочете завалити питання – вносьте в середу, тому що в середу депутатів немає. Не ризикнуть. Я думаю, завтра", – підсумував він.

У свою чергу перший заступник голови комітету ВР з питань бюджетної та митної політики Андрій Журжій заявив, що проект змін до Податкового кодексу сьогодні буде розглянутий.

"За Податковий кодекс має бути голосування. Зараз ще йдуть консультації", – сказав він, додавши, що голосування по бюджету відбудеться завтра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Головко
Оголошення
live comments feed...