• Головна
  • В Тернополі онкохворим дітям подарували новий сучасний апарат
18:00, 12 січня 2012 р.

В Тернополі онкохворим дітям подарували новий сучасний апарат

Новим сучасним медичним апаратом, гематологічним аналізатором крові, поповнилась лабораторія Тернопільської міської комунальної дитячої лікарні.

Повний аналіз крові лаборанти отримують тепер через одну хвилину. Гроші на апарат зібрали тернополяни під час проведення благодійної акції "Відкриваємо серця".

- Коли про про проведення акції повідомили громадськість, ми ще скриньки всюди не розставили, а люди звонили і питали, куди приносити гроші, - розповідає волонтер гематологічного віддділення лікарні Марія Гнатів. - Ще 9 жовтня ми стояли із скриньками біля Катедри, а вже через чотири тижні мали необхідну на апарат суму.

До збору коштів долучились школярі, які проводили солодкі ярмарки, концерти та аукціони. Скриньки стояли у магазинах та аптеках міста. Допомагали також волонтери інших місцевих організацій, зокрема, “Іскра любові”.

- Ми були вражені — було багато звінків від пенсіонерів, які вибачались, що не можуть дати велику суму. Кажуть, що люди зараз черстві, я в це не вірю. Для нас кожен день був дивом, - продовжує волонтер.

Для того щоб вибрати якісний апарат, медики відділення консультувались із лабораторіями з інших міст.

- Медичної техніки зараз багато, але “китайська” довго не служить. Вибрали французької фірми, - розповідає завідуюча клініко-діагностичної лабораторії міської лікарні Ірина Швайка. - Якість апарату щодня я, особисто, перевіряю контрольною сивороткою.

Повний аналіз крові тепер лаборанти можуть отримати через одну хвилину — стільки часу треба апарату, щоб видати показники крові за 17 параметрами.

- Для онкохворих дітей забір крові на аналіз призначає лікар. Інколи — кілька разів на день. Для лаборантів це дуже кропітка робота, вручну робити аналіз крові.Однак від аналізів залежить призначення подальшого лікування.- продовжує лаборант.

Обстеження на апараті призначають всім пацієнтам міської комунальної дитячої лікарні. За день роблять всередньому 50 аналізів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...