• Головна
  • Тернополяни про поїздку до Берліна: «Ніби в раю побували...»
20:00, 16 січня 2012 р.

Тернополяни про поїздку до Берліна: «Ніби в раю побували...»

Близько 80  тернополян нещодавно повернулися із Берліна, де брали  участь у традиційній багатотисячній зустрічі Тезе. Новий рік молодь зі всього світу зустріла у молитовній атмосфері та гармонії.

Що ж це за спільнота і чому щороку вона збирає разом тисячі людей? Що таке молитва Тезе і в чому її особливість?  Про це нам розповів керівник тернопільської групи тезівців Володимир Манько.

Почнемо з історії. Спільнота Тезе була створена у 1940 році братом Роже, який переїхав із Швейцарії до Франції, на батьківщину своєї матері. Хворіючи на важку форму сухот, брат Роже після довгих роздумів вирішив створити спільноту, яка могла б жити згідно з “основними тезами Євангелія — простотою і добротою серця”. Він почав збирати безпритульних дітей та біженців і розповідав їм про Бога та Божі істини. Кругом нього збиралося все більше людей. Поступово інші молоді чоловіки прибували і приєднувалися до групи. А на Пасху 1949 року семеро братів назавжди присвятили себе життю разом у Тезе в цілковитій простоті та целібаті.

У Тезе може бути по 6 тисяч гостей

Наприкінці 1950-х кількість молоді, яка приїжджає на паломництво в Тезе, стала помітно рости. А з 1962 року брати, а також надіслані громадою молоді люди, почали регулярно відвідувати країни Східної Європи. Ці подорожі трималися в таємниці, щоб не нашкодити людям, яких вони відвідували.

Сьогодні спільнота налічує більше, ніж сто монахів різних національностей, що представляють протестантську та католицьку церкви. Життя тут сконцентроване на молитві та роздумах. Молоді люди зі всіх континентів відвідують Тезе протягом цілого року, щоб взяти участь у її житті. Молитва Тезе має свій унікальний характер, утворю-ючи новий стиль церковної музики. Зміст текстів пояснюється духовною природою спільноти. Пісні побудовані на коротких фразах, взятих із псалмів чи інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів. Ці повтори призначені для того, щоб допомогти роздумам і молитві. Незважаючи на те, що спільнота заснована у Західній Європі, вона намагається об’єднати людей різних традицій зі всіх кінців земної кулі. Це прагнення до міжнародного єднання втілюється у музиці та молитвах, де пісні виконуються на багатьох мовах і все більше впроваджуються елементи православної традиції. Надзвичайно популярним став стиль виконання пісень Тезе, вироблений Жаком Бертьє. Це короткі музичні фрагменти, що ритмічно повторюються до 15 разів і перериваються короткими періодами мовчанки. Згодом слідує кульмінація — десятихвилинне мовчання.

Спільнота Тезе є важливим екуменічним центром для християнського паломництва, який привертає тисячі молодих людей. Уже багато років молодь відвідує село Тезе у Франції. Іноді протягом тижня там проживає до шести тисяч людей. Найбільше паломників прибуває влітку, а також на Великдень. Щотижневі міжнародні зустрічі молоді (віком 17-35 років) — пріоритет спільноти. Вони включають спілкування у малих групах на євангельські теми та спільну молитву.

Новий рік — усім світом

Протягом тридцяти останніх років наприкінці року проводиться масова спільна зустріч молоді в одному із великих міст Європи. Головна мета цих зустрічей — дати змогу молодим людям зустріти Новий рік разом.

Член комісії у справах молоді Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ Василь Кузик  один із перших в Україні почав організовувати поїздки українців на Тезе. На його думку, варто, щоб вся українська молодь хоч раз побувала на такому заході. Тоді наша держава стане іншою. Він розповів нам, що у 1994 році лише тернопільська делегація представляла УГКЦ в Парижі під час новорічної зустрічі Тезе.

Цьогоріч молодіжне зібрання відбувалося у Берліні. Делегація з Тернополя вже вдев’ятнадцяте побувала на такій зустрічі. Враження — дуже позитивні.

Володимир Минько вже вдруге був керівником групи з Тернополя під час поїздки на зустріч Тезе. Про цю спільноту він дізнався від друзів. Каже, що саме так і розповсюджується інформація про Тезе: з уст в уста. Тут не потрібна жодна реклама.

Участь в Тезе можуть взяти люди віком від 16 до 35 років. Якщо ви хочете приїхати сім’єю, то це також можливо. Вам виділять для проживання окрему кімнату.

“Брати називають свою церкву Храмом Возз’єднання і скликають до себе людей зі всього світу. Не існує територіальних обмежень. Тут раді бачити кожного”, — розповідає Володимир.

Зустрічі Тезе можна умовно поділити на зимові та літні. Влітку вони тривають тиждень, а взимку — чотири дні. Літні відбуваються в самому селищі Тезе, де споруджений великий паломницький центр, а ось зимові приймають великі європейські міста. Учасників поселяють у родинах або у школах чи дитсадках, а для молитви орендують виставкові центри.

Згідно з програмою, тричі на день відбувається  молитва на різних мовах. Переважно це англійська, німецька, французька, італійська, українська, може бути старослов’янська. При вході до церкви паломників зустрічають волонтери і роздають книжечки. Кожен вдягає навушники і слухає духовні пісні рідною мовою.

Життя може бути іншим

Дуже популярним на Тезе є волонтерство. Власне, без допомоги братам не вдалося б так чудово організовувати ці зустрічі. Волонтери приїжджають на кілька днів швидше — тут їх розподіляють і навчають, що вони повинні робити. Саме завдяки добровільним помічникам вдається організовувати такі велелюдні зібрання Тезе. До того ж, волонтери знайомляться між собою, пізнають чужі культури, зближуються, а працювати потрібно лише дві години на день. Популярними під час Тезе є біблійні зустрічі, під час яких читають Святе Письмо, а потім обговорюють його у тісних групках, на які поділяють за місяцем народження. Тут люди спілкуються, знайомляться, обговорюють різні життєві ситуації.

“Під час Тезе людина стає простішою, забуває про соціальні градації та відмінності. Люди відкриті та усміхнені. Таке в реальному житті побачити важко, — ділиться враженнями Володимир. — Ці зустрічі дуже потрібні молодим людям. Вони показують, що життя може бути іншим”.

Тернополяни кажуть, що у Берліні була особлива зустріч Нового року. Це було справжнє християнське дозвілля молоді. Зібралося 30 тисяч молодих людей. З України було 2-2,5 тисячі хлопців та дівчат, з Тернополя — 76. Учасників зустрічали протестантські та католицькі парафії міста, приблизно 80% гостей були поселені в сім’ї німців, але майже 4 тисячі паломників  розмістили у спільні місця проживання: школи, спортзали, дитячі садочки. Кожен учасник Тезе повинен заплатити членський внесок — 35 євро. Для дорослих він становить 55 євро.

Молоді люди творчо представляли кожну країну, грали в ігри, танцювали, спілкувалися, знайомилися, пізнавали Німеччину та країни, через які проїжджали.

А ще, за словами Володимира Манька, Тезе змінює людей, навертає їх до Бога та праведного життя. Він бачив це на власні очі і радить всім хоч раз поїхати, щоб відкрити інший світ радості, взаєморозуміння, любові та гармонії людини та Бога.

 

Тернополяни про поїздку до Берліна: «Ніби в раю побували...», фото-1
Тернополяни про поїздку до Берліна: «Ніби в раю побували...», фото-2
Тернополяни про поїздку до Берліна: «Ніби в раю побували...», фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Остаточний тариф на електроенергію з 1 червня назвали, така ціна буде наступні 5 місяців: кому доведеться платити більше
Оголошення
live comments feed...