• Головна
  • Якою виявилась спрощена система оподаткування для тернопільських підприємців
18:30, 18 січня 2012 р.

Якою виявилась спрощена система оподаткування для тернопільських підприємців

Замість того, щоб працювати, тернопільські підприємці нині годинами стоять у чергах до кабінетів.

- Я зайшов до держреєстратора у четвер, а там черга – аж на сходи! Люди стоять по півдня і не знають, чи потраплять на прийом, – каже приватний підприємець Євген Чофай. – Причому в інших містах – те саме!
Усе це, як він каже, – через колізії з нововведеннями, що набрали чинність із 01.01.2012 р, пише 20 хвилин.

Причина черг – люди реєструють документи, необхідні для роботи на спрощеній системи оподаткування. “Штурмують” підприємці і кабінети держреєстраторів.
Встигнути подати заяву у податкову треба до 25 січня. Люди скаржаться, що в податковій погано організували роботу, а тому вони змушені вистоювати черги.
- Бігаю від ранку по податковій. Зареєструвати книгу обліку – черга, отримати бланк – черга, проконсультуватися з інспектором – черга, – розповідає 13 січня приватний підприємець пані Тетяна.

Схожу картину можна спостерігати на початку кожного року, адже саме тоді підприємці масово оформляють документи. Однак цьогоріч цей процес ускладнюють нововведення: і вимоги Податкового кодексу, і нові бланки документів.
Щоб стати “спрощенцем”, представникам першої і другої груп слід подати для реєстрації книгу обліку доходів, третьої – книгу обліку доходів і витрат. Також треба перевірити, чи немає у людини податкового боргу, узгодити інші нюанси. Тоді – купити бланк заяви. Його треба заповнити та вказати свій КВЕД (Класифікація видів економічної діяльності – прим. ред.) тощо.
- Усе роблять, наче спеціально, – додає пані Тетяна. – Люди у черзі розповідали, що після свят бланки розібрали через 10 хвилин, щойно вони з’явилися у продажу!
Надсилати заяву поштою жінка не ризикує. Каже, краще пересвідчитися, що заяву інспектор прийняв і свідоцтво “спрощенця” вона отримає.

- Уже другу годину я тут, у податковій, – каже приватний підприємець Павло Іванечко. – Я краще присвятив би той час сім’ї чи бізнесу, а мушу тут бути! Ну хіба це спрощена система?
У податковій мали б передбачити наплив людей, вважають підприємці.
- Невже не можна було спрогнозувати, що на початку року знову будуть черги? Тим паче, стільки новацій! Чому не продовжили термін подання заяв і не забезпечити всіх необхідними бланками та книгами? – бідкаються люди у чергах. – Чому маємо витрачати зараз свій час?

Утім, податківці проблеми в чергах не бачать. У податковій інспекції міста (далі – ОДПІ) кажуть, що роблять усе можливе, аби прийняти якомога більше підприємців.
- Зрозумійте, працівників – 329, а підприємців, які працюють на єдиному податку, – близько восьми тисяч. Не може інспектор водночас обслужити сотні людей, – пояснює перший заступник начальника ОДПІ міста Віктор Солтис. – Для зручності ми продовжили робочий день наших працівників. Тепер вони працюють із 8.00 до 20.00, а у вихідні 21 та 22 січня – з 9.00 до 18.00. Можна прийти у вихідні, на початку або в кінці робочого дня і спокійно здати заяву.

Також, за його словами, в інспекції відкрили додаткові кабінети, де консультують спрощенців, як подати та заповнити заяву.
- Не обов’язково іти на консультацію до свого інспектора та утворювати чергу, – додає податківець. – Ми розвісили оголошення про додаткові консультаційні пункти в коридорах, а також оголошуємо номери додаткових кабінетів і час роботи інспекторів по внутрішньому радіо. Та не всі, на жаль, дослухаються, тому й виникає скупчення людей.
Працівники податкової влаштували нам екскурсію кабінетами, в яких діють додаткові консультаційні центри. Там черг, справді, немає. У деяких на прийомі – по одному підприємцю.
- Будете після мене. Там одна жінка зайшла, – каже підприємець пані Ганна. – Мені треба порадитися, на який вид діяльності переходити. Пішла до свого інспектора, а така черга! Я прочитала про додаткові консультації і пішла спочатку сюди. Мені мій час дорогий…
У податковій прогнозують, що у 2012-му кількість „спрощенців” буде не меншою за 10 тисяч. Так, від початку 2012-го на обідню пору 17 січня в податковій інспекції отримали вже 3700 заяв від підприємців-фізосіб.
- Ще 6300 заяв ми зможемо прийняти в нормальному режимі по 25 січня, – продовжує пан Солтис. – Додаткові кабінети діють і в правому, і в лівому крилі адмінбудівлі. Я вважаю, що проблем із поданням заяв немає. Із забезпеченням бланковою продукцією – теж.
Проте саме за бланками заяв і книгами обліку, як ми бачили, шикувалися найбільші черги – на весь зал. На одному з кіосків навіть почепили оголошення, що до 17 січня книг обліку не буде.

Після свят підприємці почали “штурмувати” не лише податкову інспекцію, а й кабінети держреєстраторів. Адже досі люди працювали за КВЕДами, які ухвалили ще в 2005 р. Відповідно до них розробляли і нормативи Податкового кодексу.
- Однак у 2010-му прийняли нові КВЕДи, – каже підприємець Євген Чофай. – Відтак більшість підприємців не знають, за якими нормами їм тепер слід працювати. Проте обраний вид діяльності треба вписувати у заяву для видачі свідоцтва про сплату єдиного податку. У законі ж прописано, що треба використовувати нові КВЕДи. Тож люди пішли до держреєстраторів.
У податковій запевняють, що у 2012-му КВЕДи 2005-го та 2010-го років діятимуть паралельно. Тож усім брати витяги з реєстру не потрібно.
- Декларувати нові КВЕДи повинні лише новостворені підприємці, а також ті, хто бажає змінити чи додати новий вид діяльності, – пояснює Віктор Солтис. – Податкова не ставить вимоги абсолютно до всіх підприємців-платників єдиного податку перереєстровувати свої КВЕДи.

Довідка
По 25 січня у податковій інспекції робочий день триває з 8.00 до 20.00 – у будні та з 9.00 до 18.00 – у вихідні.
Консультації щодо спрощеної системи і заповнення бланків можна отримати в відділі масово-роз?яснювальної роботи і звернень громадян – каб.№221, центрах обслуговування платників податків – каб. №№108, 110, 111, пунктах надання консультацій у лівому крилі – каб. №№ 114, 116, 120, 121, 122 та в правому крилі №№ 202, 203, 205-209, 212.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...