• Головна
  • МОЗ запевняє, що цієї зими не буде дефіциту ліків
12:30, 19 січня 2012 р.

МОЗ запевняє, що цієї зими не буде дефіциту ліків

18 січня в Міністерстві охорони здоров'я підвели підсумки закупівель медичних препаратів в 2011 році. У МОЗ заявили, що відомством було укладено 513 договорів на суму 1,8 млрд грн. Брак медпрепаратів, що виникла в лікарнях минулого літа в МОЗ, пояснюють "стиснутими термінами проведення торгів".

"Закупівлі в минулому році почалися тільки в кінці травня, коли був призначений новий міністр і оновлено склад тендерного комітету", - пояснила на прес-конференції заступник міністра охорони здоров'я Галина Калішенко. Нагадаємо, в липні 2011 року представники громадських організацій "Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ" (ЛЖВ) і "Всеукраїнське товариство гемофілії" заявили про невиконання цільових програм із закупівлі препаратів для лікування туберкульозу, гемофілії, гепатиту та ВІЛ / СНІДу. За їхніми словами, через адміністративні прорахунки чиновників МОЗ без життєво необхідних медикаментів залишилися десятки тисяч хворих, змушених самостійно купувати дорогі ліки.

У зв'язку з цим 30 вересня президент Віктор Янукович оголосив догану "за неналежне виконання службових обов'язків" міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенко та його заступникам - Раїсі Моісеєнко, Олександра Толстанова, Галині Калішенко, а Кабінет міністрів частково передав функції МОЗ щодо закупівлі медпрепаратів в компетенцію МНС. У Міністерстві охорони здоров'я стверджують, що в 2012 році таких проблем із закупівлями медикаментів не виникне. "Я можу вам це гарантувати як глава комітету з конкурсних торгів та людина, яка відповідає за проведення процедур із закупівлі", - запевнила пані Калішенко.

За її словами, в 2012 році міністерство планує збільшити обсяги держзакупівель мінімум на 100 тис. грн. При цьому в МОЗ заявили, що в 2012 році номенклатура лікарських препаратів буде формуватися за участю представників громадських організацій, зокрема ЛЖВ і "Всеукраїнського товариства гемофілії". Примітно, що представників громадських організацій до обговорення номенклатури медикаментів стали залучати лише після літнього скандалу з нестачею ліків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...