• Головна
  • В Україну можуть повернутися «забуті» дитячі хвороби
20:30, 24 січня 2012 р.

В Україну можуть повернутися «забуті» дитячі хвороби

Відмова від обов'язкової вакцинації при влаштуванні дітей в садок або школу допоможе державі заощадити на вакцинах.

Минулого тижня парламент у першому читанні ухвалив зміни до закону про захист населення від інфекційних хвороб. Серед іншого цей закон пропонує дозволити садкам і школам приймати на навчання дітей без довідки про наявність обов'язкових щеплень. Розробники закону стверджують, що вимога такої довідки «звужує права людини і обмежує законні інтереси дитини на охорону здоров'я і на освіту». Саме тому цей бюрократичний атавізм, на їхню думку, слід просто скасувати.

Правда, в пропонованих поправках є ще одне доповнення: в разі "виникнення несприятливих епідеміологічних ситуацій» нещеплених дітей пропонується просто усунути від процесу навчання до закінчення несприятливого періоду. Пункт цей дуже дискусійний, адже епідемія може тривати не тиждень, а місяць або навіть два.

Розробники закону також вважають, що скасування довідок про щеплення допоможе батькам більш відповідально ставитися до здоров'я власних дітей. Виконавчому директору громадської організації «Імунний щит нації», лікарю-імунологу Наталії Винник теж хотілося б у це вірити, проте українські реалії твердять про інше. «У нас, на жаль, ще надто стереотипне мислення: як тільки почули, що десь епідемія туберкульозу або кору, відразу всі біжать робити щеплення. Чесно кажучи, таке ставлення дивує, адже на кону не іграшки, а здоров'я власної дитини », - зазначила в інтерв'ю «Коментарям» Винник. При цьому лікарі самі говорять про те, що дуже часто довідки про щеплення, які приносили батьки в дитсадки і школи, були «липовими».

Так що медики до перспективи раптового сплеску батьківської свідомості ставляться вельми скептично. Однак іншого виходу у них просто немає. «Якщо ми і далі будемо ставитися до вакцинації як просто до позначки в довідці, то можна очікувати спалаху всіх інфекцій, щеплення від яких сьогодні носять обов'язковий характер», - підкреслила Винник.

Іншими словами, якщо дитячі садки і школи будуть масово відвідувати нещеплені діти, то через кілька років в країну можуть повернутися хвороби, про які українці вже встигли забути: дифтерія, поліомієліт, кашлюк, правець, краснуха та паротит. Це не рахуючи туберкульозу, епідемія якого не проходить вже понад 20 років і кіру, пік захворюваності на який очікується цього року.

Варто відзначити ще один цікавий момент. Повідомлення про постійну нестачу грошей на вакцини і регулярні перебої з їх своєчасним постачанням в регіони наштовхують на думку, що, скасувавши обов'язкові щеплення, держава хоче просто перестрахуватися. Щоб потім говорити, мовляв, це не ми не поставляємо вакцини, це батьки не хочуть робити щеплення. Заодно і гроші держбюджету можна заощадити, щоб потім прозвітувати про позитиви в роботі відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"ТЦК йдуть на вулиці терміново по українців з 3-ма ознаками, з 1 червня їх призвуть першочергово": мобілізація, повістки
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Оголошення
live comments feed...