На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку

Учоа в Гусятинській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Руслану Чухасю, випускнику даного навчального закладу, бійцю батальйону "Збруч", який загинув 1 лютого 2015 року внаслідок вибуху в польовому таборі військової частини на Херсонщині.

На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку, фото-1

У заході  взяли участь  родина та близькі героя, представники влади, священнослужителі різних конфесій, товариші Руслана по службі, учні, учителі школи та просто небайдужі гусятинці.

На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку, фото-2

Володимир Малишевський, голова обласної спілки учасників АТО, із тремтінням в голосі, ділився своїми нелегкими спогадами. Він зазначив, що наші земляки, які віддали своє життя у боротьбі із ворогом, є  прикладом героїзму та мужності, адже вони встали на захист держави, не задумуючись, не ввагаючись, залишивши у домівках свої сім’ї. 

Зі словами невичерпного смутку до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Віталій Батіг, наголосивши, що особисто був знайомий із Русланом, розповів  про його хорошу вдачу, його патріотизм, який його завів на Схід країни.

На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку, фото-3

«Він не ухилився від виконання священного обов’язку перед державою, коли мав на те усі підстави, адже відчував свою відповідальність перед Україною. Його загибель зобов’язує нас, як і тих людей, які сьогодні задіяні в процесах державотворення,  до відповідальності».

Багато слів скорботи  було сказано в ході заходу, вони лунали також у виступах голови районної ради Василя Бойчука та голови Гусятинської громади Михайла Левицького.

Директор учбового закладу Олександра Стус у своїму слові зазначила, що ми зібралися цього дня усі разом, щоб вшанувати пам’ять нашого земляка, колишнього учня школи, який віддав найдорожче -  своє життя за наш з вами мир та спокій.

На Тернопільщині відкрили меморіальну дошку загиблому в АТО земляку, фото-4

Наших земляків, що загинули в зоні АТО, Володимира Труха, Миколу Руснака та Руслана Чухася, які забуваючи про біль, про безпеку стали на боротьбу із ворогом, вшановано  хвилиною мовчання.

В рамках заходу учні виконували  вірші, які зворушували кожного.

Цього дня на адресу нашого земляка прозвучало багато теплих слів. Його завжди пам’ятатимуть, як надійного друга, люблячого чоловіка і доброго батька, а ще як вірного сина своєї країни.
 
Право урочисто відкрити меморіальну дошку пам’яті Руслана Чухася було надано рідним загиблого-батькам, дружині та дітям.

Меморіальна дошка встановлена на фасаді школи, де навчався Руслан.
 Священики освятили меморіальну дошку, відправили молебень за загиблим бійцем. Саме в цей момент небо, зросивши дощем   учасників вшанування, ніби заплакало від розчулення.

Священики, рідні, представники влади, бойові побратими побували на могилі Руслана Чухася, запалили свічки і помолились за його упокій. 

Руслан Чухась
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі