Як повинні діяти тернопільські батьки при перших ознаках ГРВІ чи грипу у дитини?

Читачі «0352.ua» цікавляться, як потрібно діяти, якщо дитина захворіла на грип. Вони також запитують, де можна провести повноцінну діагностику захворювання.

Як повідомили «0352.ua» у прес-службі Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА, Тернопільська обласна дитяча лікарня безвідмовно приймає дітей як з області, так і з міста Тернопіль. Однак, необхідний виклик швидкої, за яким буде констатовано, який стан важкості перебігу захворювання на ГРВІ та грип у дитини.

Щодо запитання «Які дії повинні бути у матерів (батьків) при перших ознаках ГРВІ чи грипу у дитини», прес-служба Департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА повідомляє: «По-перше – негайний виклик на дім педіатра чи сімейного лікаря. При утриманні високої температури – виклик швидкої. За рекомендацією лікаря – необхідна госпіталізація дитини. Лише після обстеження та огляду стану дитини у лікувально-профілактичному закладі, лікарями приймається рішення щодо подальшого лікування пацієнта, в тому числі, щодо забору та доставки матеріалу від хворого до вірусологічної лабораторії (ДУ “Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України”). Відрізнити самостійно сезонний грип від приміром грипу A (H1N1) ви не зможете – лише лікар може підтвердити чи спростувати ймовірність випадку захворювання на цей вид грипу та направити на діагностичне обстеження чи лабораторне дослідження.

Усі стандартні методи лікування, застосування лікарських препаратів, затверджені у протоколах МОЗ України.

За попередньою інформацією Центру грипу Міністерства охорони здоров’я, у лікувальних закладах щодоби реєструється близько 80 тис. звернень за медичною допомогою, майже половина хворих - діти.

Вся відповідальність лягає на батьків – вони повинні повідомити про те, що дитина захворіла. Відповідальність лікарів - вони повинні перевірити, здорова дитина чи ні, й ухвалити рішення щодо подальших дій.

Наразі ніхто не дає прогнозів, коли відбудеться спад епідемії. Тому, департамент охорони здоров`я ТОДА висловлює прохання населенню бути уважними до свого здоров`я та в разі прояву симптомів ГРВІ та грипу - негайно звертатись до лікаря (дільничого, терапевта, сімейного лікаря)».

У Департаменті охорони здоров’я Тернопільської ОДА наголошують на важливості звернення за медичною допомогою у перші дві доби захворювання гострими респіраторними захворюваннями та грипом. Радять не нехтувати цим! Адже звертання за меддопомогою пізніше, приміром, на 3-5 добу від початку захворювання вкрай негативно впливає на прогнози протікання захворювання. 

Тернопіль перші ознаки ГРВІ чи грипу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі