Тернополянам пропонують заробити грошей завдяки фотографіям

«Хто в цій хатині живе» - один із проектів, започаткованих Громадською спілкою «Рада бізнесу Тернопілля». Мета його проста — залучити громадян до викриття посадовців, які живуть набагато розкішніше, аніж їм дозволяють офіційні заробітки чи  статки родини.

Проект діє більше року. Первинно тернополяни, які хотіли показати рівень життя посадовців, а принагідно й підзаробити, мали надати ГС «РБТ» фотографії десяти «хатинок» високопосадовців. Але люди, які мали намір скористатися грантом, нарікали на те, що 10 будинків — це надто складно. Тож на зборах ГС прийняли рішення спростити умови. Відтепер сусідам посадовців, совісним підлеглим, небайдужим тернополянам, громадським активістам чи журналістам достатньо надіслати три фотографії з однієї хати посадовця з різних ракурсів. Грантова сума за таку роботу — 500 гривень.

- Ми жодним чином не закликаємо людей стежити за посадовцями і чиновниками або ж втручатися у їхнє особисте життя, - каже голова ГС «РБТ» Олександр Бораковський. - Натомість пропонуємо показати життя публічних осіб, сфотографоване з-за меж їхньої території, аби не було проблем із законом. Три фотографії одного будинку, згідно з умовами нашого гранту, повинні «захопити» не лише хату, а й самого чиновника (аби можна було розпізнати). До фото просимо долучати ПІП посадовця, його посаду, адресу. Після цього наші волонтери перевірять, чи дійсно ця «хатинка» належить тому чи іншому чиновнику (або ж оформлена на родину — прим.авт.). У разі підтвердження ми віддамо фотографу гроші.

Таким чином «РБТ» має намір сформувати каталог обійсть і їхніх власників, порівняти наочний рівень життя із задекларованим посадовцем і родиною.

- Якщо родина посадовця має сукупний дохід, 100 тисяч гривень на рік і при цьому ніхто не займається і не займався бізнесом, а живуть у триповерховій єврохаті, виникне чимало запитань, - каже член ГС «РБТ» Віталій Сороколіт.  - Журналісти нашої спілки ці питання поставлять посадовцям, а також прокуратурі, поліції, люстраційним органам. Всі дані будуть оприлюднені. З корупцією потрібно боротися різними способами. Грант «Хто в цій хатині живе» - один з них.

Також відомості про посадовців, які живуть не за можливостями, будуть публічно розголошені, аби громада знала усе.

- Зокрема дані внесуть у відкриту базу даних чиновників  України і Тернополя - Wiki чиновника, де вже є тисячі прізвищ посадовців різних рівнів, - каже член «Ради бізнесу Тернопілля» Руслан Савчишин. – «Вікіпедію» чиновника, до речі, доповнити може кожен. Щодо гранту, то люди й так вмотивовані змінювати ту ситуацію, яка є, але 500 гривень за хату чи декілька тисяч за пів десятка будинків - також хороший стимул до роботи. Тож спордіваємось на багато цікавих фотографій, а згодом й багато журналістських чи кримінальних розслідувань.

Представники РБТ переконані, що зміни залежать від кожного з нас і що боротися з проблемою корупції, яку влада не завжди бачить, допоможе розголос.

Надсилати світлини (три фото з різних ракурсів, обов'язково з чиновником), ПІП посадовця, його місце роботи й посаду,  пропонують на адресу  [email protected].

«Не забудьте залишити свої контактні дані. Анонімність гарантуємо», – запевняють в РБТ.

Надсилати пропонують фото керівників-держчиновників та посадовців.

фото
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі