Учні четвертих та сьомих класів у Тернополі вже друге півріччя навчаються без підручників

У Тернополі частину підручників нещодавно почали розвозити по школах, проте половина школярів можуть так і залишитись без книг до кінця навчального року.

На обласний склад з Києва надійшли підручники для 4-х і 7-класів майже в повному обсязі з 50%, які закуплені за кошти державного бюджету. В тому, що підручник доведеться ділити на двох-трьох учнів, звинувачують недосконалий механізм перерахунку грошей.

- Спочатку в Києві сказали, що половина має бути оплаченою з місцевого бюджету, - зазначила методист бібліотечних фондів Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Ольга Кульчицька. - Міська рада гроші виділила і розприділила по школам. Потім сказали, що ці кошти треба зібрати і передати на обласну раду. Де ці гроші і на якому етапі друк другої половини мені невідомо.

- Половина тиражу підручників, які ми зголосились надрукувати, вже давно відвантажена з нашого видавництва, - розповідає 20хвилин директор видавництва "Підручники і посібники" Ярослав Гринчишин. - На друк другої частини підручників ми ще навіть угоди не маємо з Міністерством освіти. Як тільки вона з’явиться, на друк знадобиться близько двох тижнів - в найкращому випадку це буде в березні.

Перш за все підручниками забезпечать учнів соціально-незахищених категорій: дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, дітей учасників АТО, дітей-сиріт. До кінця цього тижня книги отримають учні 4-х класів, а з наступного - учні 7-х класів.

Тернопіль підручники учні школа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі