Майстер з Тернопільщини робить і продає в Інтернеті іграшки, за які платять 490 доларів

Іграшки-гойдалки навчився робити різбяр Андрій Стефанишин із Бережан. Особливо такі гойдалки ціняться за кордоном.

"Українці рідко готові платити за якісну роботу, тому простіше і більш вигідно продавати таку продукцію на Ebay", – розповів Gazeta.ua майстер.

За його словами, найчастіше такі гойдалки дарують сім'ям, де народилася дитина. Цікавить такий товар й інтер'єрні салони та фотостудії.

"Роблю їх за англійськими кресленнями. Знайшов британську фірму, яка виробляє такі іграшки. Почав з ними переписуватися. У них такий коник коштує 490 доларів. Заплатив за креслення 2 тисячі гривень. Ще 500 гривень за пересилку", – каже майстер.

Один коник коштує 1400 гривень. На ринку пропонують і дешевші - від 350 гривень.

"Якось побачив по "Діскавері" документальний фільм із серії "Як це працює". Якраз був фільм про виробництво класичних англійських іграшок - коників-гойдалок. В одному з епізодів із шматків дерева, склеєних докупи, в майстра поступово з'являється голова коника - ніздрі, вушка, очі. Мені це так припало до душі, що мусив це теж спробувати. Перших коників дарував. Потім створив групу в Фейсбуці і почав їх продавати", – пригадує Стефанишин.

Для виробництва гойдалок довелося купити спеціальний свердлильний станок. Закордоном закуповуються і спеціальні аксесуари - шкіра, скляні "очі". Пластмасові "очі" коштують по 9 гривень за пару, скляні – по 90 гривень.

За день можна зробили голову коника, а за 4 дні - всю іграшку.

гойдалка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі