На Тернопільщині жителі села судяться за церкву

Церква на Кременеччині стала яблуком розбрату для жителів одного села. Частина за перехід церкви до Київського патріархату, частина – проти.

Конфлікт у Колосовій тягнеться ще з минулого року. Жителі села вже і дорогу перекривали, і в обласну адміністрацію звертались, та відправляти службу у місцевій церкві, як громада Київського патріархату досі не можуть. Вирішити конфлікт односельчани намагаються тепер у суді, передає ІНТБ

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова: «Перша інстанція – це був Кременецький районний суд. Кременецький районний суд скасував протокол наших зборів села, які проходили 26 квітня 2015 року, і скасував рішення обласної державної адміністрації, розпорядження обласної адміністрації, яка нам видала статут в новій редакції».

У статуті, про який розповідає Віктор Котик, йшлося про їх реєстрацію як громади Української Православної Церкви Київського патріархату. А оскільки Кременецький районний суд скасував це розпорядження, то, відповідно, право на богослужіння у храмі почергово із представниками Московського патріархату люди втратили. Таке рішення Феміди прихильники Київського патріархату називають несправедливим.

ОЛЕНА ОЛІЙНИК, головний спеціаліст юридичного відділу апарату ТОДА: «Порушено норми матеріального та процесуального права, перекручені факти та покази свідків, висновки суду не відповідають правдивим обставинам справи, для задоволення позовної заяви суд вийшов за межі позивних вимог, що відповідно до статті 309 Цивільного процесуального кодексу України є підстави для скасування судового рішення».

Апелювати рішення Кремецького районного суду прихильники Київського патріархату приїхали у Тернопіль.

Адвокат прихильників УПЦ КП: «Прошу рішення, оскаржуване рішення скасувати, постановити нове рішення, яким у позові відмовити».

адвокат опонентів: «Просимо апеляційну скаргу відхилити, а рішення першої інстанції залишити в силі».

Вислухавши двогодинні доводи обох сторін, Феміда винесла наступне рішення.

ІГОР ГУРЗЕЛЬ, суддя Апеляційного суду Тернопільської області: «Апеляційну скаргу Севідової Лариси Павлівни, Котика Віктора Ростиславовича задовольнити частково. Рішення Кременецького районного суду від 25 листопада 2015 року в частині визнання недійсним та скасування рішення загальних зборів УПЦ парафії Святого Апостола Івана Богослова села Колосова Кременецького району Тернопільської області змінити, виклавши в новій редакції. Визнати частково недійсним рішення загальних зборів віруючих УПЦ парафії Святого Апостола Івана Богослова села Колосова Кременецького району Тернопільської області. Рішення Кременецького районного суду від 25 листопада 2015 року в частині визнання недійсним та скасування статуту релігійної громади парафії Святого Апостола Івана Богослова села Колосова Кременецького району Тернопільської області, єпархії Української православної церкви Київського патріархату скасувати. Ухвалити в цій частині нове рішення».

Рішення Апеляційного суду Тернопільської області прихильників Київського патріархату не задовольнило.

ВІКТОР КОТИК, голова громади с. Колосова: «Молилися в селі біля каплички. Київський патріархат. Похолодало. Зараз в хаті, в якій ніхто не живе, облаштували, і богослужіння священик проводить в хаті. До церкви ми не рвалися. Не рвемся, ми хочемо вирішити все мирним шляхом. Ми згідні на почергове богослужіння. Я рахую, що рішення необґрунтоване і неправильне. Так. Як він скасував 4 статтю статуту. 4 стаття, якщо я не помиляюся, наголошувала на рівноправному користуванні храму».

Ставлення ж іншої сторони конфлікту нам дізнатися не вдалося. Від будь-яких коментарів присутні на судовому засіданні відмовились.

«– Скажіть, будь ласка, як ви ставитесь до рішення суду? А чого ви не говорите? – Бо мені занімило».

Мешканці села Колосова, що вже не перший місяць виборюють право на почергове богослужіння, кажуть, детальніше ознайомляться із рішенням Феміди, порадяться з адвокатом і тоді вже вирішать, як діяти далі.

Тернопільщина село суд церква
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі