На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО)

Виїзди до ТОВ «Агро-Ланівці» заблоковані деревами. Кілька осіб – жителів Ланівців чергують біля в’їздів до підприємства. У агропідприємстві стверджують, що блокування унеможливлює повноцінну роботу ТОВ «Агро-Ланівці». Паралельно із вимогами пікетувальників, свої вимоги висунули і жителі Ланівців та інших населених пунктів, які працюють на підприємстві. Вони просять зберегти свиноферму та їхні робочі місця. 

Голова ТОВ «Агро-Ланівці» Вадим Арістов зазначає, що хоче вирішити питання неконфліктним шляхом і намагається знайти компроміс із представниками громади і місцевою владою: “Ми вживаємо низку заходів, причому це безперервний процес. У минулий четвер було засідання при райдержадміністрації, на якому я був. І черговий раз ми начебто домовилися з представниками громади. У понеділок я спілкувався з міським головою, а він пообіцяв, що стане модератором цих переговорів і пообіцяв мені надати відповідь у вівторок до 14 години. Але на сьогоднішній день (на середу, 3 лютого – ред.) я не отримав жодної відповіді. При журналістах я намагався з ним зв’язатися – він не відповів. Я буду пробувати це далі робити”.

ТОВ «Агро-Ланівці» працює в режимі блокування вже тривалий час. Все почалося у 2015-му. Частина ланівчан вимагала закрити свиноферму через неприємний запах. Тоді керівництво підприємства вжило заходів: встановлено потужні фільтри, які, за словами представників ТОВ «Агро-Ланівці», унеможливлюють на даний час потрапляння неприємного запаху назовні.

У 2015-му ТОВ «Агро-Ланівці», йдучи на поступки пікетувальникам, погодило план дій. Усі пункти плану було виконано, окрім вивезення всього поголів’я. Втім і це питання вирішувалося – за словами Вадима Арістова, на підприємстві залишається лише близько півтора тис. свиноматок. При цьому вжиті заходи з очищення повітря безпрецедентні по Україні.

«Я бачив багато свиноферм в Україні та за її межами» - стверджує п. Арістов, - «Втім ніде не було стільки інвестовано в очищення повітря. Таких прикладів в Україні одиниці. А такого рівня очищення повітря я взагалі ніде не бачив. Щодо вивезення поголів’я, то ми залишили лише близько 1500 свиноматок. Цього цілком достатньо для того, щоб підприємство успішно працювало і не створювало жодних – підкреслюю жодних незручностей для міста. Вже зараз запаху немає – у чому можуть переконатися всі бажаючі. Повністю вивезти поголів’я не було технічної можливості, адже це репродуктор, в якому реалізовується генетичний потенціал елітного племінного поголів’я. Для побудови аналога потрібно щонайменше рік, та й місцева влада не дуже сприяє навіть у пошуку альтернативної ділянки.»

Такий прогрес не задовольнив протестувальників. Їхнє гасло – все або нічого. Пряма мова:

– Пан Чайківський спільно з головою адміністрації, головою райради, міським головою, спільно із активістами підписали угоду, згідно з якою до 7 грудня 2015 року мали бути вивезені всі свині. 23 травня ми акцію блокування завершили. 7 грудня, коли побачили, що не вивезли свиней, у нас знову розпочалася акція за вивезення свиней і закриття свиноферми», – розповідає активіст Олег Довгалюк.

У ТОВ «Агро-Ланівці» пропонують ще більше скоротити поголів’я, проте не закривати підприємство, аби зберегти робочі місця для ланівчан, які на цьому наполягають. Але виконати задумане нині не можуть, бо виїзди з підприємства заблоковані поваленими деревами, а пікетувальники чергують біля виїздів цілодобово.

«Наш трудовий колектив такі самі ланівчани. Вони теж мають право голосу. На підприємстві працює майже 60 людей. Вони кажуть: “що значить вивезти, ми хочемо залишатися на роботі і працювати”. Ми вирішили шукати компроміс», – каже Вадим Арістов. Він також наголошує на тому, що свиноферма, одне з небагатьох підприємств, які ще працюють в райцентрі. – «Це знахідка для громади. Втім місцеву владу це, здається, не обходить. Вона нічого не робить для вирішення конфлікту».

Ініціатори блокування агропідприємства на компроміс поки що не погоджуються. Водночас, 28 січня кілька десятків жителів Ланівців, які працюють у ТОВ «Агро-Ланівці», пікетували Тернопільську облдержадміністрацію з вимогою розблокувати роботу підприємства. Люди просили владу допомогти зберегти підприємство, на якому вони отримують в середньому 4 тисячі гривень зарплати. До бюджетів різних рівнів завдяки наявності цього агровиробництва у рік сплачено понад мільйон гривень.

Керівництво райдержадміністрації про проблему у Ланівцях знає, але стверджує, що РДА має обмежені повноваження. Водночас міський голова Ланівців акцентує на тому, що підприємство має домовитися з громадою, а міськрада є лиш “стороною врегулювання питання”. 

На це Вадим Арістов заперечує: «Нам постійно пропонують домовлятися з громадою. Ми ж бачимо лише 15 – 20 чоловік, які стверджують, що є голосом міста. Саме ці люди, за потурання місцевої влади, рубають дерева, блокують дороги, погрожують іншим мешканцям міста. Вони не хочуть домовлятися – будь-які пропозиції просто відкидаються. На адресу підприємства лунають погрози «спалимо», «поламаємо». А всім навколо розповідають середньовічні жахи про шкоду свинарства і міфічні захворювання. У кожному місті можна знайти таких протестувальників, нас лише дивує позиція місцевої влади, зокрема, поліції, які досі не змогли розблокувати дорогу та перешкодити хуліганству.»

Місцева влада має інший погляд. «Питання свинарника – дискусія не одного місяця і не одного року. Влада думає про вирішення конфлікту законним методом. Питання стоїть у діяльності свиноферми ТОВ «Агро-Ланівці». Позиція міської влади в тому, що я підтримую людей у тому, щоб вони мали свої права і обов’язки. Звичайно домовлятися треба буде. Ми можемо в даний момент стояти стороною врегулювання питання, але домовлятися підприємству зі спільнотою також потрібно», – каже міський голова Ланівців Роман Казновецький.

Зазначимо, що  представники «Агро-Ланівців» наголошують, що тваринницька ферма на тому ж місті, де нині є свиноферма, існувала ще за радянських часів. Після розвалу колгоспів усе занепало і було зруйновано. Дозвіл на відновлення агропідприємства надала міська рада Ланівців у 2013 році. Це підтверджує нинішній міський голова Роман Казновецький.

Блокування, – стверджують в агропідприємстві, – унеможливлює повноцінну роботу, дотримання вимог законодавства щодо утилізації відходів тваринного походження. Підприємство не може їх вивезти упродовж двох місяців, а це може призвести до екологічних загроз довкіллю.

«На сьогоднішній день є проблема з утилем. Є закон України про поводження з відходами тваринного походження. Ми вимушено їх порушуємо. Адже виїзд чи в’їзд до підприємства заблокований. За певних умов, в першу чергу за температурних, це може створити небезпеку для довкілля. Ми пишемо листи скрізь, але результату досі немає. Треба утилізувати, вивезти на спеціальне підприємство. Нам не дозволяють це зробити», – розповідає голова ТОВ «Агро-Ланівці» Вадим Арістов. – «Кажуть, що є неприємний запах. Давайте зменшимо поголів’я. Але нам не дають це зробити. Ми не можемо нічого вивезти, не можемо нічого завезти. Не дають завезти корми, вивезти молодняк». Вадим Арістов також зазначає, що підприємство не припиняє зусиль вирішити питання у правовому полі.

На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 1
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО), фото-2
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 3
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 4
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5
На Тернопільщині в’їзд до агропідприємства заблоковано деревами (ФОТО, ВІДЕО) (фото) - фото 5
Тернопільщина агропідприємство заблоковано деревами
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі