З тернополянами, які вигулюють тварин у дворах, боротимуться не штрафами, а... таблицями

Окремо виділених зон для вигулу домашніх тварин у Тернополі не буде.

Це випливає з відповіді на електронну петицію, в якій пропонувалося обладнати такі зони.

Натомість комунальники вирішили достукатися до свідомості громадян… таблицями.

У відповіді на петицію за підписом заступника міського голови Владислава Стемковського вказано, що у Тернополі згідно з правилами благоустрою власникам домашніх тварин забороняється вигулювати їх без повідка та намордника, а також наявності одноразового пакета та інвентаря для збору екскрементів тварин.
«Водночас зазначаємо, що «Програмою поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у місті Тернополі на 2010-2014 роки» було визначено перелік територій вигулу домашніх тварин. Це були, переважно, зелені зони вздовж автодоріг, пустирі, лісосмуги, лісопосадки, території, що мало відвідуються.

Однак, на превеликий жаль, все одно спостерігається низька свідомість громадян, які здійснюють вигул своїх улюбленців та не прибирають після них», – констатують в міській раді.

При цьому додають, що для облаштування окремих зон для вигулу тварин, із спеціальним покриттям та штучним освітленням у міському бюджеті кошти не передбачено.

«Одночасно інформуємо, що виділення території вивчалось на рівні Тернопільської міської ради, та з'ясовано, що розміщення окремо виділених територій не сприяє покращенню ситуації, а інколи призводить до її загострення. Виходячи з вказаного, основна увага повинна бути зосереджена на високій свідомості громадян, щодо утримання домашніх улюбленців, зокрема прибирання після них. Тому, першочергово вирішено визначити місця, на яких заборонено вигул собак і встановлено відповідні інформаційні таблички. Також, з метою поширення необхідної інформації для мешканців міста, управлінням ЖКГБтаЕ замовлено виготовлення таблиць «Господар! Прибери за своєю твариною», які передбачається розмістити на території міста», – написав про прийняте рішення Стемковський.

У відповіді також вказано, що у випадку порушення вимог щодо утримання домашніх тварин застосовуються заходи адміністративного впливу, відповідно до статей 152 і 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

«Право складати протоколи про адміністративні правопорушення мають уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ (Національної поліції) та працівники управління муніципальної поліції Тернопільської міської ради», – йдеться у відповіді на петицію.

От тільки якби в Тернополі справді штрафували людей, чиї тварини зас…ють місто, то свідомість багатьох би справді змінилася.

А боротися з порушниками з допомогою табличок – це звісно унікальне ноу-хау. «Фахівці» працюють…

тварини
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі