Тернополяни можуть отримати електронні послуги, не виходячи з дому

Реєструвати своє майно, замовляти довідки на виготовлення документів, подавати заяви на отримання матеріальної допомоги і ще багато інших послуг тепер можна отримати через інтернет, на порталі iGov.org.ua. Розробила цей проект громадська організація “Технології проти корупції”. В Україні він працює майже рік. Тернопільщина стала однією із перших областей, які запустили проект на місцевому рівні.

За допомогою порталу iGov.org.ua українці можуть отримати безліч потрібних послуг не виходячи з дому. Проект поки що пілотний, але вже сподобався людям. Тут можна подати заяву на отримання матеріальної допомоги, реєструвати своє майно та замовляти потрібні довідки. Розробкою такого проекту займається громадська організація “Технології проти корупції”, у яку входять IT-волонтери майже з усієї України. Ініціаторами створення порталу стали кілька великих комп’ютерних компаній, які вирішили трохи допомогти державі. Працює портал як на Всеукраїнському так і на місцевих рівнях. На Тернопільщині ним можна скористатись перейшовши за адресою ternopil.igov.org.ua

– Робота над проектом триває ще з квітня місяця минулого року, коли запустилися перші послуги на сайті Igov. Тернопільська область була однією з перших, яка запустила перші послуги на сайті iGov. І робота ще триває, тобто це ще не є закінчений варіант проекту. Сказати, що дуже активно тернополяни користуються порталом не можу, бо на жаль, в Тернополі не запущені одні з наймасовіших послуг. Ми зараз намагаємося працювати в тому напрямку, щоб одна з найпопулярніших послуг – це замовлення субсидій, інша одна теж дуже популярна послуга замовлення довідок про несудимість, були в Тернополі теж запущені в режимі онлайн. Для цього нам потрібна масова підтримка громадськості, щоб наше керівництво розуміло, що ці послуги потрібні людям. Якщо буде така підтримка, то ми готові їх запустити на протязі кількох днів, – розповідає тв4 координатор проекту iGov.org.ua на Тернопільщині Ірина Кельнер.

Всеукраїнський портал надає 227 послуг, які доступні онлайн, каже Ірина Кельнер. Одна частина із них для замовлень і обробки цих послуг, безпосередньо за допомогою порталу, інша – має зібрані зовнішіні посилання на державні сервіси, які надають певні послуги. Портал Тернопільської області надає 53 послуги. Більшість із них поки містять автоматичне перенаправлення на інші сервіси.

– З них більшість послуг, на жаль, це redirect на зовнішні сервіси. Ми маємо можливість хоч всі 200 запустити, але фізично, що для цього потрібно. Для цього потрібно, по-перше, визначити відповідальних, це вже в нас майже зроблено. В нас є відповідальні по багатьох державних органах. Друге – по цих відповідальних нам потрібно отримати погодження на те, що вони згідні запускати ту чи іншу в себе. Поскільки проект працює в пілотному режимі, то це має бути їхня добровільна згода на те, щоб приймати участь у цьому проекті. Після того, як ми отримаємо добровільну згоду, ми отримаємо дані користувачів, – каже Ірина Кельнер.

Для того, щоб вдосконалити проект, потрібен рік часу, кажуть організатори. Все, що залежить від них вони готові зробити, а далі все повинно перейти в руки держави.

Тернопіль електронні послуги інтернет
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі