Понад півтисячі дітей перехворіли у Тернополі на вітрянку

Більше 500 дітей у Тернополі перехворіли на вітрянку лише у січні цього року. Переважно це діти дошкільного або молодшого шкільного віку, кажуть епідеміологи.

Така кількість хворих значно перевищує минулорічні показники, проте лікарі запевняють, що панікувати не варто. Такі підйоми та спади захворюванності на вітряну віспу відбуваються кожних 3-4 роки. А ще медики радять, при перших ознаках захворювання викликати дільничого лікаря, передає TV4

Якщо у вас або ваших рідних підвищена температура, а на тілі з’явилось висипання, телефонуйте до лікаря, можливо у вас вітряна віспа, вона ж бо вітрянка. Заразитись такою хворобою дуже просто, якщо до цього часу ви не хворіли вітрянкою вам достатньо лише увійти в контакт з хворим. За перший місяць цього року у Тернополі на вітрянку перехворіло чимало дітей.

– Якщо говорити про зріст захворюваності то можу вам сказати, що за січень місяць перехворіло близько 550 дітей на вітряну віспу це переважно діти дошкільного віку, або молодшого шкільного віку. І це значно більше ніж за аналогічний період минулого року. Тому, якщо говорити за весь минулий рік 2015, то на вітряну віспу в місті Тернополі перехворіло близько 1350 дітей. Тому ми зараз дійсно бачимо відчутно більше, – розповідає завідувач дитячого інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Дивоняк.

Хоч показники захворюваності високі, медики кажуть не панікувати. Якщо цьогоріч на вітрянку перехворіє багато тернополян, то наступні 3-4 роки будуть спокійними, а захворюваність нижчою. Інкубаційний період захворювання від 11 до 21-го дня. Якщо ви не хворіли на вітряну віспу у дитинстві, і заразились вам одразу потрібно звернутися до лікаря, адже дорослі переносять хворобу важче. Також в Україні можна пройти вакцинацію від хвороби.

– На сучасному етапі є вакцина проти вітряної віспи. Вона в нас в Україні не входить в обов’язковий календар щеплень, але може бути рекомендованою. Закордоном в багатьох країнах вона вже входить знову ж таки в обов’язковий календар щеплень. І можна вакцинувати дитину, можна замовляти в аптеках. Особливо це стосується тої кагорти дітей, які в ранньому дитинстві не перехворіли на вітряну віспу і в дорослому віці, наприклад молода жінка готується стати мамою, то перед плануванням вагітності їх можна прищеплюватися, – каже Ольга Дивоняк.

Тернопіль вітрянка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі