Індивідуальний номер на авто тепер можна отримати в Тернополі без поїздки до столиці

Замінити посвідчення водія, перереєструвати транспортний засіб, зареєструвати перевезення небезпечних вантажів – усе це можна зробити відтепер у реґіональному сервісному центрі МВС в Тернопільській області, який розпочав свою роботу ще наприкінці минулого року.

Такі центри створені по всій Україні. Вони замінили ліквідовані реєстраційно-екзаменаційні відділи ДАІ (МРЕВ). В підпорядкування Реґіонального сервісного центру МВС в Тернопільській області входить 5 структурних підрозділів – у Тернополі, Кременці, Чорткові, Підгайцях та в Теребовлі. Територіальні сервісні центри МВС працюють за принципом «єдиного вікна».

– Сьогодні, – розповідає в.о. директора реґіонального сервісного центру МВСУ в області Святослав Вишневський, – ми видаємо довідки, виконуємо всі запити усіх державних установ, юридичних та фізичних щодо знаходження автомобіля в єдиному реєстрі. База наша, в якій знаходиться реєстрація транспортних засобів, посвідчень водія
і всіх дозвільних документів – це єдиний державний реєстр.

Вперше територіальні сервісні центри МВС почали видавати Свідоцтва про допущення транспортних засобів до перевезення визначених небезпечних вантажів. Серед нововведень – отримування в реґіональному сервісному центрі індивідуальних номерних знаків для автівки. Раніше заради цього потрібно було їхати до столиці.

– Людина, яка хоче індивідуальний номерний знак, приходить до нас. В Київ звертатися не потрібно, а в будь-який територіальний центр, який знаходиться на території нашої області. Для цього потрібно написати заяву про номерний знак та вказати який саме. Цю заяву електронкою ми направляємо на Київ на головний центр і вони вже там впродовж певного часу опрацьовують і присилають номер. Людині залишається прийти та отримати номерний знак.

Спростилася процедура і реєстрації транспортних засобів, оскільки відмінені довідки-рахунки. Раніше за них, каже Святослав Вишневський, треба було платити від 500 до 1200 гривень. Тепер це безкоштовно.

– Водії, які купують чи продають авто, замість довідки-рахунку, самостійно заповнюють три екземпляри договору купівлі-продажу. У новоствореному центрі лише фіксують це та перевіряють транспорт по базах.
Довідки купівлі-продажу заповнюються безкоштовно. Продавець і покупець приходять в приміщення
будь-якого центру незалежно від їхнього місця проживання з громадянськими паспортами, заповнюють договір купівлі-продажу, підходять до адміністратора, він завіряє і вже після цього потрібно оплатити 610 гривень, якщо це з заміною номерних знаків. Якщо без, то мінус 105 гривень.

Під час оформлення документів на автівку на предмет виявлення переварених чи перебитих номерів агрегатів автомобіля та підроблених документів можна провести перевірку в фахівців НДЕКЦ, каже Святослав Вишневський.
– Ми наголошуємо, щоб громадяни при покупці транспортного засобу зверталися та приїжджали до наших працівників у сервісні центри для перевірки автівок, не слухали сторонніх осіб, які можуть бути посібниками шахраїв. Лише тоді громадяни себе убезпечать і не стануть жертвами шахраїв, не куплять двійника або підроблений транспортний засіб. Серед функцій новостворених центрів – приймання іспитів на право керування транспортними засобами всіх категорій та облік суб’єктів господарювання всіх форм власності.

Отримати послуги з питань державної реєстрації, перереєстрації, оформлення договорів купівлі-продажу, зняття з обліку транспортних засобів усіх типів, складання іспитів, необхідних для одержання посвідчення водія або обміну чи поновлення втраченого документу може кожен в будь-якому сервісному центрі незалежно від місця прописки чи реєстрації.

номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі