• Головна
  • Хто винен в утворенні довжелезних черг за субсидіями?
11:30, 15 лютого 2016 р.

Хто винен в утворенні довжелезних черг за субсидіями?

Понад 200 тисяч мешканців Тернопільщини виявили бажання отримати субсидії. З кожним днем кількість заявників в області зменшується, повідомляють у департаменті соціального захисту облдержадміністрації. А осьчерги у місцевих управліннях не зменшуються. Як з’ясувалося, причиною цього є грип. Він уклав на лікарняні ліжка чимало спеціалістів із призначення субсидій, відтак на працівників, яких недуга оминула, значно зросло навантаження.

За словами директора департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадима Боярського, найбільше звернень -  близько 30 тисяч – подано в обласному центрі.

У Борщівському районі – 12 тис., Кременецькому  – 11,5 тис., Тернопільському, Гусятинському та Збаразькому – по 10 тис. Найменше звернень у Підгаєцькому районі – 2734 особи, в Монастириському – 4,5 тис. і Шумському – 4870 заявників.

У відділення соцзахисту продовжує надходити чимало звернень, каже Вадим Боярський. Однак все ж менше, ніж у попередні періоди. Наприклад, у грудні щоденно працівники органів соцзахисту обробляли близько півтори тисячі заяв, зараз – 450-500.

- Сума нарахувань за січень становила 400 мільйонів гривень по Тернопільській області. У цьому місяці очікуємо нарахування близько півмільярда. За 2015 рік нараховано субсидій у літній період і частину опалювального понад мільярд гривень. Якщо порівняти з 2014 роком, то відшкодування субсидій громадянам становило понад 40 мільйонів гривень. Як бачимо, різниця відчутна, - каже Вадим Боярський.

Усі кошти нараховані заявникам на їхні розрахункові рахунки. У департаменті соцзахисту спростовують популярний міф, начебто необхідно використовувати всю субсидію, нараховану на місяць.

- Потрібно використовувати стільки природного газу чи житлово-комунальних послуг, скільки треба для житла, тобто щоб була нормальна температура для проживання, чи використання води, чи іншої житлово-комунальної послуги. Разом з тим, зекономлена субсидія залишається на рахунку заявника і використовується для розрахунку житлово-комунальних послуг у наступні періоди. Якщо сума зекономленої субсидії перевищує обов’язкову плату чи дорівнює їй, то на наступний місяць обов’язкова плата не стягуватиметься. Тобто якщо є тотальна економія, то житлово-комунальну послугу людина може не платити, - зазначає пан Боярський.

Також спеціалісти наголошують, що в такому об’ємі нарахування субсидій не виключені помилки. Наразі до департаменту надійшло лише одне звернення щодо неточності проведених рохрахунків, пише Номер один. Хоча керівництво структури не виключає, що в районах таких скарг може бути більше.

- Просимо людей віднестися з розумінням. Спеціалісти опрацювали понад 200 тис. справ, тому можливий людський фактор. У разі виявлення якоїсь невідповідності, рекомендую звертатися до управлінь соціального захисту для уточнення даних, - зауважує керівник департаменту.

Попри зменшення кількості заявників, черги в міських управліннях однаково утворюються.

- Зараз в області оголошено епідемію грипу. Наші спеціалісти постійно контактують із громадянами, тому є такі управління, де частина фахівців перебувають на лікарняному. Відповідно на працівників, які залишилися, збільшується навантаження і виникають черги, - пояснює Вадим Боярський.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #субсидія #черги #грип
Оголошення
live comments feed...