В санстанції повідомили, з якого із популярних джерел біля Тернополя воду краще не набирати

З метою проведення моніторингових досліджень природніх джерел, які користуються великим попитом серед населення Тернополя та навколишніх сіл, фахівцями Держсанепідслужби у Тернопільській області було проведено моніторинг якості питної води за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками із джерел в селах Смиківці, Острів, Ступки та Гаї Гречинські Тернопільського району. 

За результатами лабораторних досліджень якість питної води із природніх джерел сіл Смиківці, Острів, Ступки Тернопільського району за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками відповідає ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». 

А от в джерелі села Гаї Гречинські Тернопільського району питна вода за бактеріологічними показниками не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за наявністю загальних коліформ, E. Coli, за санітарно-хімічними показниками відповідає вимогам НТД.

За фактом невідповідності води із вищевказаного джерела фахівцями Держсанепідслужби області проінформовано сільську раду та надані відповідні рекомендації.

Працівники санепідслужби наголошують, що показники якості питної води із природніх джерел є нестабільні і залежать від багатьох факторів природнього характеру зокрема (рівня стояння ґрунтових вод, кількості опадів, тощо), які можуть мати негативний вплив на її якість та призвести до виникнення гострих кишкових інфекцій та інших інфекційних захворювань.

джерельна вода
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі