Тернопільські лікарі ветеринарної служби занепокоєні ростом захворюваності на сказ

На Тернопільщині побільшало випадків сказу серед тварин. Зокрема переносять це захворювання бродячі собаки. Відтак жителям краю рекомендують уникати контакту з ними.

Лікарі ветеринарної служби занепокоєні ростом захворюваності на сказ, а також тим, що все частіше на нього хворіють домашні улюбленці. Уже цього року зафіксовані випадки сказу серед тварин.

“Жителі краю, які мають тварин, домашніх улюбленців повинні розуміти, 100 % незалежно чи вони службові, чи мисливські, чи декоративні, мають бути провакциновані від сказу. Таке правило. Але зараз є проблема. Вакцини немає. Оскільки вона російського виробництва. І її зараз не завозять на Україну. Тому порада для всіх – оминати бродячі тварини. А якщо стався укус, то треба звертатися до лікарів. Вони підкажуть, як діяти далі», – каже зз епідеміолог Богдана Козяр.

Лікарі кажуть, що сказ віднесено до особливо небезпечних хвороб. Зараження сказом відбувається в основному через укуси хворою твариною чи внаслідок попадання її слини на свіжі місця поранень, подряпин відкритих частин тіла. Головною ознакою захворювання тварин є зміна поведінки насамперед, втрата відчуття страху.

Тернопільщина сказ вакцина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі