• Головна
  • У Тернополі лікарів швидкої покарали за те, що довго їхали на виклик
17:50, 30 січня 2012 р.

У Тернополі лікарів швидкої покарали за те, що довго їхали на виклик

Доганами покарали трьох медиків станції швидкої допомоги за невчасний виїзд на виклик до хворого.

Випадок, коли 13 січня швидка не встигла до хворого і той помер, вивчала спеціальна комісія міськради. Про результати 30 січня повідомила її голова, заступник начальника міськвідділу охорони здоров’я Ольга Ярмоленко.


– За результатами розслідування, комісія встановила, що люди справді телефонували на швидку тричі, – розповіла пані Ярмоленко. – Перший виклик зафіксували о 19 годині 46 хвилин. Бригада швидкої допомоги приїхала через 21 хвилину після виклику. Згідно з вимогами Міністерства охорони здоров’я, бригада повинна прибути до хворого через 10 хвилин після виклику.


За словами Ольги Ярмоленко, причиною того, що лікарі затрималися на 11 хвилин, стала відсутність вільних бригад.


– Усі бригади були на інших викликах, і лише о 20.07 медики прибули на місце, – розповіла заступник начальник відділу охорони здоров’я. – А о 20.10 вони констатували смерть людини, до якої здійснювали виклик.


Ольга Ярмоленко розповіла "20 хвилин", що комісія здійснила перевірку цього випадку, а також господарської діяльності станції швидкої допомоги. Вона виявила недоліки в роботі.


– Головному лікарю станції швидкої допомоги (Михайлові Джусу — прим. ред.) вказано на допущені недоліки, – повідомила пані Ярмоленко. – Після проведеної перевірки трьох людей притягнули до адміністративної відповідальності – їм оголошено догану.


Ольга Ярмоленко уточнила, що відсутність вільних бригад швидкої допомоги в момент виклику не пов’язана з недостатністю фінансування медичної галузі.


– Провина тут суто в організаційній роботі, – пояснила вона. – Прорахунки допустили три ланки. Відповідно, троє людей, які допустили організаційні порушення в роботі, покарані.
Догана - це попередження і позбавлення права на премію, коментує адвокат Василь Когут.


- Із 18 до 22 години - “час пік”, на який припадає максимальна кількість викликів, - каже головний лікар станції швидкої допомоги Михайло Джус. - Тому при будь якому фінансуванні можлива ситуація, коли не вистачатиме машин. Зазвичай у “час пік” у нас працюють всі 20 машин.


Як ми уже писали в одній з попередніх публікацій, за словами родичів, 13 січня бригада швидкої допомоги півгодини їхала на виклик до 69-річного Федора Шамбора, який помер від інфаркту, так і не дочекавшись приїзду лікарів.


– Перший виклик був о 19.42, а швидка приїхала тільки о 20.12, – розповідала онука покійного Мар’яна Гладка.


Мар’яна Гладка розповіла, що навіть якби швидка приїхала за 10 хвилин, її дідуся все одно не вдалося б врятувати.


– Розголошенням цього випадку ми хотіли привернути увагу громадськості до якості роботи швидкої, – додала пані Гладка. – Адже в інших випадках, коли дорога кожна хвилина, можливо, і вдасться когось врятувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
"ТЦК йдуть на вулиці терміново по українців з 3-ма ознаками, з 1 червня їх призвуть першочергово": мобілізація, повістки
"ТЦК масово мобілізує людей цього віку, призвуть навіть чоловіків із хворобами": мобілізація з 1 червня, повістки, ВЛК
"Град вперіщить з лютою силою прямо завтра, гроза і дощ насувається на тлі заморозків": навіть фахівці налякані прогнозом
"Тарифи на світло та газ з 1 червня, такого від цін українці не чекали": людям розповіли, скільки доведеться платити влітку
Оголошення
live comments feed...