• Головна
  • У Facebook поширюється новий вірус
20:45, 1 лютого 2012 р.

У Facebook поширюється новий вірус

Новий вірус автоматично поширює повідомлення списку друзів у Facebook. Найбільш вразливі браузери — Firefox і Chrome.

Антивірусна лабораторія PandaLabs виявила новий вірус у соціальній мережі Facebook, який поширюється через відеофейк співачки Кеті Перрі та її колишнього чоловіка, актора Рассела Бренда.

Якщо користувач переходить за посиланням, він автоматично потрапляє на підроблену сторінку Facebook, де йому пропонується завантажити плагін для перегляду відео. Сторінка показує, як ніби більш 4000 осіб вже натиснули кнопку «Мені подобається» — цей прийом допомагає шахраям переконати вас у тому, що відео справжнє.

Якщо користувач намагається відтворити відео, вірус веде себе по-різному залежно від браузера. У випадку з Internet Explorer, він «видає» вікно перевірки віку для доступу до програми під назвою «X-Ray Scanner».

Потім, випереджаючи будь-які дії користувача, браузер перенаправляє його на типовий шахрайський сайт, де йому пропонується ввести свій номер телефону. Якщо користувач це зробить, то почне отримувати небажані повідомлення.

Але, що набагато серйозніше, вірус встановлює плагін для браузерів Firefox і Chrome і використовує його для зараження сторінок друзів користувача.

За словами Луїса Корронса, технічного директора PandaLabs, знову цікавість користувачів грає на руку кібершахраїв. Злочинці експлуатують інтерес людей до знаменитостей для зараження користувачів, які переходять за посиланням і, самі того не знаючи, завантажують вірус. Це призводить до того, що, по-перше, користувачі заражають свій власний комп'ютер, а по-друге, повідомлення автоматично розсилається всім друзям на Facebook.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Масштабна гроза заллє відразу кілька областей, українців сповістили про шалені опади": синоптики про погоду вже завтра
"Страшна гроза, сильний вітер і шалений град сунуть прямо у ці три області": синоптики попередили про погану погоду
"45 400 грн зарплати на місяць, робота для людей без дипломів": роботодавці терміново шукають працівників
"Холодна гроза суне на ряд областей, хлинуть великі потоки води": синоптики попередили про погіршення погоди
Оголошення
live comments feed...