Лікарі не хочуть працювати з ВІЛ-інфікованими – експерт

Медики не хочуть працювати з людьми, що мають вірус імунодефіциту. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила президент Всеукраїнського правозахисного руху "Гідність" Тетяна Бордуніс.

"Оскільки ми більше працюємо з хворими на СНІД, то розробили систему моніторингу порушення прав людини з таким синдромом. В 10 областях ми зробили проект і відстежували ситуацію з порушеннями протягом 4 місяців. Ми прийшли до висновку, що відносно хворих на СНІД найчастіше зустрічаються порушення у медичній сфері. На першому місці стоять такі порушення, як розголошення інформації щодо статусу хворого. Це безперечний лідер, адже медичні працівники не знають, що є 132 стаття, або навіть якщо знають, все одно розголошують інформацію щодо пацієнта. Особливо це актуально у маленьких містечках, де всі одне одного знають", - повідомила Т. Бордуніс.

За словами експерта, права пацієнта, хворого на СНІД, порушують також лікарі швидкої допомоги, відмовляючись їхати на виклик.

"Також часто просто не надають медичної допомоги бригади швидкої. Тільки-но вони дізнаються про ВІЛ-інфекцію хворого, одразу їдуть геть. Також багато випадків неналежного виконання медиками своїх зобов’язань", - додала фахівець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі