Депутати облради обіцяють побороти в скандальному ВПУ рабство та безкарність

Тимчасова контрольна комісія Тернопільської обласної ради вирішила докладно вивчити ситуацію у Тернопільському вищому професійному училищі ресторанного сервісу і торгівлі.

24 лютого на засіданні комісії, у якому взяв участь заступник голови облради Любомир Крупа, депутати одноголосно засудили дії колишнього директора закладу та підтримали його звільнення.

Зокрема Орест Винницький підкреслив, що це навчальний заклад виховує молодь.

«Кого ми хочемо отримати на завершенні навчання творчих, вільних особистостей, чи безсловесних рабів!»- наголосив депутат.

Члени комісії вирішили досконало дослідити ситуацію в училищі, документи, поспілкуватися із педагогічним та учнівським колективом, обговорити відповідність займаним посадам керівників та працівників, вивчити моральний клімат у закладі тощо.

Любомир Крупа зазначив, що тоталітарному керівнику, щодо якого зараз триває кримінальне провадження, не місце поряд із дітьми.

«На жаль,- сказав заступник голови облради, - незмінні по 20 – 30 років керівники вважають себе недоторканними та всемогутніми, це і породжує автократичний стиль роботи та безкарність. Обласна рада боротиметься із таким явищем. Воно викликає обурення в суспільстві та є вкрай ганебним».

Що цікаво, директор ВПУ Андрій Каплун, який принижував дітей, завдяки тому, що на час слідства йому не заборонили спілкуватися з учнями, терором та психологічним тиском добився свого.

За даними правоохоронців, батьки уже пишуть заяви, що не мають жодних претензій до методів виховання їхніх чад (які будувалися на приниженні і завдавали психологічних травм дітям!!), а самі потерпілі не йдуть на співпрацю зі слідством.

Залякані батьки і діти не хочуть повідомляти правду про те, що відбувалося в училищі.

Подейкують, ведуть вони так себе через те, що Каплун пригрозив їм проблемами із завершенням училища і перспективою взагалі залишитися без диплома. 

На фоні цих реалій заяви депутатів облради виглядають як бравада, або ж народні обранці справді бачать, як можуть справитися краще за правоохоронців та побороти "безкарність, недоторканість та всемогутність". 

До складу комісії, яка вивчає події в ВПУ, увійшли представники усіх фракцій – Орест Винницький, Володимир Іванишин, Володимир Тимчишин, Наталія Масник, Петро Сліпець, Андрій Цибульський, Сергій Швець, головує – Ігор Баконь.

Комісія була створена відповідно до рішення Тернопільської обласної ради від 10 лютого 2016 року № 90 «Про утворення та обрання тимчасової контрольна комісії Тернопільської обласної ради з виявлення фактів порушення законодавства та можливих зловживань керівництвом і працівниками державного професійно-технічного навчального закладу «Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі».

Нагадаємо, з приводу дій каплуна відкрито кримінальне провадження, його розслідують правоохоронні органи.

Що цікаво, сам Каплун усім заявляв про свою правоту, вважаючи свої антипедагогічні і аморальні методи виховання цілком адекватними

ВПУ Каплун
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі