Українців запитають, звідки в них гроші на купівлю дорогих авто

Тепер автосалони, які продають автомобілі вартістю понад 150 тис. грн., зобов'язані стати на облік як суб'єкти фінансового моніторингу та проводити ідентифікацію клієнтів і походження їхніх грошей на покупку.

Органи прокуратури почали вимагати в автосалонів надати фахівцям Держфінмоніторингу документи для аналізу продажів.  «Посилаючись на Закон „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму“...У самому законі нічого не сказано про автосалони, але інспектори фінмоніторингу мотивуються підзаконним Наказом № 128. За їхньою логікою, якщо гроші перераховуються, ви теж об'єкт моніторингу», — про це «Комментариям» сказав генеральний директор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Експерт пояснює, що автосалони не є суб'єктами фінансового моніторингу, так як гроші за автомобілі клієнти вносять до каси банків, що працюють при автосалонах, які вже у свою чергу зараховують їх на рахунки автодилерів.

«Ми підтримуємо рішення держави, але незрозуміла логіка, до чого тут автосалони. Банки потрібно перевіряти, імпортеру гроші приходять від фінустанови, куди в свою чергу клієнт їх приносить. Держава створює непотрібну ланку (автосалон-ред.), щоб піти його перевірити, раптом знайти помилку, раптом якесь порушення, хабар взяти. Ось що будується», — сказав Назаренко.

Нагадаємо, раніше, прикриваючись нормами законодавства з протидії відмивання коштів, Національний банк ввів «паспортизацію» пунктів обміну валют.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі