Студія сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company» покаже одноактний балет «Нескорені духом»

Студія сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company», керівником якої є Любов Гриневич-Борисяк, добре відома в Україні та за її межами. Навесні цей колектив святкуватиме свій творчий ювілей. Тож 18 травня 2016 р. у ПК «Березіль» відбудеться захід, присвячений 50-річчю ТНЕУ  і 25-річчю «Т.А.Н.Г.о  dance company».
– Це досить серйозний підсумок нашої роботи, – каже Любов Гриневич-Борисяк. – Саме тому цей захід буде проведений на хорошому високому мистецькому рівні. Концерт матиме два відділення. Перше – святкове, урочисте, коли будуть вітати колектив і нагороджуватимуть учасників. Ми розбавимо його кількома номерами. У другому відділення покажемо прем’єру одноактного балету «Нескорені духом», над яким ми вже працюємо другий рік. Це подарунок від нас глядачам і гостям свята.
Вестиме концерт відома телеведуча, ім’я якої поки-що тримають у секреті. Проте, як стверджує пані Люба, однозначно, це буде медійна людина, якій, безумовно, будуть раді у Тернополі.
«Родзинкою» урочистої імпрези стане балет «Нескорені духом». Ідея його створення виникла у керівника студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о  dance company» ще у 2012 році.
–  Я хотіла зробити балет про людей, які в своїх ідеалах мають такі цінності, які в нашому матеріальному меркантильному світі трохи нівелювалися, – розповідає Любов Гриневич-Борисяк. – Це балет про тих особистостей, які заради свободи жертвують власним життям, для яких свобода це не просто красиве пафосне слово, а конкретні справи та вчинки.
Жінка наполегливо шукала приклади таких героїв у всесвітній історії. На думку спадала Жанна Д’Арк, міфологічний герой Прометей, літературний герой Овод  та інші. Проте ці борці за свободу не мали жодного стосунку до України. Шукала пані Люба і в новітній історії, але бажаного персонажа таки не знаходила, аж доки не трапився 2013 рік, Майдан і всі трагічні події з ним пов’язані.
–  В цей важкий для України рік я не могла займатися творчістю, взагалі нічого не ставилось, не думалось, – зізнається пані Гриневич-Борисяк. – Але внутрішня робота в голові і в серці відбувалася. Я вже зрозуміла, що цей балет має бути присвячений «Небесній сотні». Поволі маленькі пазли складалися в одну картину і впродовж двох років вимальовувався цілісний твір.
Складність роботи над цим проектом полягала в тому, що раніше жінка не мала досвіду постановки балетів, котрі є суцільними драматургічними творами і мають відповідати певним законам жанру, адже це не просто концерт, а свого роду театр. Маючи практику постановки різних конкурсів краси, концертів, шоу-програм, все ж взялася за роботу над цим проектом із великим азартом та ентузіазмом.
– Оскільки балетів я не робила, то мені було дуже цікаво, бо я людина, яка любить складні завдання, – стверджує пані Люба. – Для мене чим складніше, тим простіше. Беручись за цю справу, я не розуміла, який то великий обсяг роботи. От уже два роки минуло, а процес і досі триває.
Головні діючі персонажі балету – Нескорений, Свобода, Фатум, Народ (сірий і несвідомий на початку і просвітлений у фіналі), Добро, Зло, Диктатор. Із самих персонажів вже можна зрозуміти про що цей твір. Це особисті роздуми Любові Гриневич-Борисяк на тему свободи. – Я не претендую на історичну правду, правильність чи об’єктивність, – переконує вона. – Це мої власні роздуми, моя позиція. Вважаю, що як автор балету, маю на це право.
Найважливішим завданням постановки було донести власні думки виконавцям, якими є діти, віком від 12. Також у балеті задіяні танцюристи до 24 років. Загалом 60 чоловік. Дорослим це все було простіше пояснити, дітям трохи складніше.
– Я намагалася віднайти потрібні слова, хороші приклади, щоб вони зрозуміли, як правильно станцювати і зіграти свою роль, показати свого персонажа, – каже пані Люба. – В таких творчих розмовах та репетиціях пройшло багато часу. Дивлячись балет мені здається, що тему я розкрила. Можливо, це моє неправильне бачення, можливо, я помиляюся, але про це вже судити глядачам.

На попередні тестові перегляди балету Любов Гриневич-Борисяк планує запросити професіоналів, які зможуть надати їй відповідні консультації. До уваги глядачів презентують цілісний твір, відшліфований до найменших деталей, який буде зрозумілий не лише спеціалістам-професіоналам, а й пересічним людям.
– Хотілося зробити все по-сучасному, – зазначає автор проекту. – Оскільки основним видом діяльності нашого колективу є сучасна хореографія, я намагалася зображувальні форми зробити яскравими та видовищними. Проте серйозність теми спонукатиме глядача до роздумів. Просто сісти і відпочити не вдасться.
У балеті звучатиме музика іноземних композиторів, які пишуть мелодії до кінофільмів, та музика українського гурту «Форте Крісто», який зробив інструментальне аранжування до відомої пісні «Пливе кача». Лібрето до «Нескорених духом» написав знаний у Тернополі поет, драматург, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман. В балеті звучить його голос. Автором костюмів є молодий тернопільський дизайнер Богдан Мазур. Власне під його ескізи костюмів Любов Гриневич-Борисяк корегувала сам балет.
– Спочатку я планувала одне, проте бачення Богдана допомогло мені відійти від виключно української інтерпретації, – стверджує жінка. – Це українська історія інтернаціональними засобами та словами, яка буде зрозуміла людині з будь-якої країни, ця лексика доступна всім. У нас був творчий тріумвірат – Олег Герман, який літературно надихав, Богдан Мазур, який створював костюми, і режисерська та хореографічна частина роботи моя.
Наразі проект готовий на 90%. Зараз дошиваються костюми, йде робота над сценографією, адже світло в балеті виконує надзвичайно важливу роль.
– Дуже хочу, щоб все було на фаховому рівні, щоб всі закони цього жанру були дотримані, – каже автор і постановник балету. – Головне, щоб 25-річчя колективу ми відсвяткували на якісно-новому рівні, щоб усі наші досягнення ми змогли продемонструвати в цьому стислому творі. Адже до такого проекту ми мали дорости і дозріти – я, як керівник і хореограф, та мої учні, як танцюристи. Вважаю, що ми досягли цього і технічно, і свідомо.
12438965_1000940353285385_2066539729267202_n
Як стверджує пані Люба, балет «Нескорені духом» ставився не для того, щоби черговий раз себе розрекламувати чи показати нові досягнення. Їй, як людині творчій, хотілося про ті всі трагічні події новітньої української історії розказати в тій формі, в якій вона вміє. Розуміючи властивість людської психіки забувати біль, а також те, що з плином часу стираються гострі моменти, а самі події, припадаючи пилом часу, міфологізуються та героїзуються, їй захотілось запечатати власні думки та емоції знайомих людей у просторі та часі.
– Власне для того балет і ставився, щоби ці живі емоції, не припорошені часом, запечатати і показувати, щоб люди про це пам’ятали не лише розумом, а й серцем, – пояснює Любов Гриневич-Борисяк. – Під час Майдану в мене не було можливості стати учасницею тих подій, бо я вдруге стала мамою і  була прив’язана до малечі. В Києві побувала лише через два роки після Революції Гідності. Мене шокував і обурив вигляд зів’ялих квітів та вигорілих свічок на Інститутській, там і досі нема належного пам’ятного знака. Саме тоді я вирішила ставити цей балет,чого б мені це не коштувало.
Він не є комерційним проектом, наголошує жінка. У постановку вкладені власні кошти. Творчий колектив не шукав жодних спонсорів. Проект не фінансує ні держава, ні будь-яка комерційна структура чи партія. Але, за словами пані Люби, це її обов’язок, її місія, і вона мусить її виконати.
Балет «Нескорені духом» планують показувати не один раз. Тому на презентацію хочуть запросити директорів шкіл, щоб вони у свою чергу запропонували його для перегляду учням. Місця наступних показів узгодять додатково.12622036_1005236626189091_4169228471520106130_o
Також балет буде зафільмований і показаний та місцевих та всеукраїнських телеканалах. Втім, живий перегляд не зрівняється з жодною телеверсією. Саме тому керівник студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company»  згодом планує зробити серію показів для студентів та старшокласників. Можливо, це будуть поїздки Тернопіллям та Україною.
– Це момент патріотичного виховання молодих людей, але в ненав’язливій, цікавій формі, – каже пані Гриневич-Борисяк. – Коли йде мова про патріотичне виховання, то я насамперед виступаю проти штампів. На мою думку, на таку серйозну тему не можна спекулювати чи фальшивити. Сподіваюся, що мій порив і запал допоможе мені уникнути фальшивих ноток. Що вийде – побачимо, адже головний суддя – наш глядач.

Леся Заморська

Довідка
Народна студія сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company» бере початок із самодіяльного танцювального колективу «Данс-шоу», створеного у 1991 р.
У 1992 р. йому було присвоєно почесне звання «Народний».
З 1994 р. Народний самодіяльний танцювальний колектив «Данс-шоу» очолює Любов Гриневич, змінивши назву на Народний самодіяльний колектив шоу-балет «Т.А.Н.Г.о».
1998-2000 рр. – співпраця з відомими співаками Наталею Бучинською та Любомиром Чермаком.
«Т.А.Н.Г.о» бере участь у музичних фестивалях «Слов'янський базар» та «Шеллялє»; у звітних концертах Тернопільської області у м. Києві та урядових концертах.
У 2001 р. зі зміною танцювальної стилістики та виникненням дитячих підготовчих груп знову змінюється  назва на «Народну студію сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о».
У 2004 р. на базі дитячих груп колектив «Атеш» (сьогодні «Рожева пантера») отримав почесне звання «Зразковий художній колектив».
Найбільші здобутки: Гран-прі телеконкурсу «Крок до зірок-2012»; 1-ше місце на Всеукраїнському конкурсі «Твій тріумф-2015» в м. Київ; 1-ше і 2-ге місця на фестивалі «Солнце. Младость. Красота» (Сонячний берег, Болгарія); 1-ше, 2-ге, 3-тє місця на Українській танцювальній олімпіаді-2014 в м. Тернопіль; 1-ше місце в номінації «Сучасна хореографія» на Міжнародному конкурсі-фестивалі у Болгарії «Созвездие Несебра-2012»;
2-ге місце на Міжнародному конкурсі «La Rossa notte»-2014, Італія, Ріміні і т. д.; гастрольні поїздки у Польщу, Німеччину, Швецію, Францію, Бельгію, Люксембург.
У 2014 р. знову змінилась назва  на «Народну студію сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company».
Сучасна структура студії: шоу-балет «Т.А.Н.Г.о», зразковий ансамбль танцю «Рожева пантера», модерн-балет «Птаха щастя», шоу-балет «Флеш», підготовчі групи.

Т.А.Н.Г.о балет Нескорені
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, буде тимчасово припинено електропостачання в окремих житлових будинках Тернополя. А саме: 23.10.2019р. з 09:00 год. до 12:00 год. за адресою: вул. Дністрянського; 23.10.2019р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: бульв. Т. Шевченка, 14 – 18, вул. Руська, 39а, 41.
Суспільство
Майдан 2014, людські втрати та війна на Сході України. Патріотичну композицію презентували актори народного художнього театру "Дивосвіт". Незвичною виставу зробили чуттєві монологи та хореографія. Актори, не зважаючи на свій юний вік донесли до глядача проблему війни та щоденного вибору, повідомляє Т1 Новини. "Час усвідомити, вибрати і жити", - патріотичну композицію під такою назвою презентували сьогодні учасники міського конкурсу до свята Покрови у Терно...
Суспільство
Універсальний вуличний простір, який буде мобільним і зможе переїжджати у різні частини міста, пропонує створити у Тернополі  Юрій Королишин. На його базі планують проводити культурні події, майстер-класи, лекції, освітні заходи, тощо. Цей простір стане відкритим майданчиком для актуальних дискусій та спільних дій заради розвитку міста. Це не нова ідея. Такі майстерні вже є у кількох містах України. Для прикладу, у Львові вже функціонує 8-й рік, пише Медіа...
Пригоди
Трагічна подія сталася на Тернопільщині в селі Михайлівка: правоохоронців про неї повідомили мешканці населеного пункту. Як інформує "Реально", у житловому будинку було виявлено тіло його власника, чоловіка 1963 року народження. За результатами судово-медичної експертизи встановлено, що причиною загибелі є асфіксія стороннім тілом внаслідок закриття дихальних шляхів. Подробиці та обставини трагедії з'ясовуються.
Кримінал
Шкіряну барсетку вартістю 1500 гривень викрала невідома особа. З такою заявою до працівників Тернопільського відділу поліції звернулася працівниця однієї з крамниць.   Жінка розповіла, що невідома особа непомітно поцупила товар, який знаходився при виході з магазину. Факт зникнення майна заявниця виявила переглянувши записи з камер відеоспостереження. За допомогою звернулася до поліцейських.   У ході оперативно-розшукових заходів поліцейські встановили, що...
Суспільство
Зоя Кіцак має витончений смак до деталей. Вона розповіла про улюблені речі. Зоя – письменниця. Працює логопедом. Проживає у Великих Гаях. "1897 року моя прапрабабуся Меланія Ґудзь (з дому Повар) вишила цю краватку парчею на власноруч зітканому полотні для свого нареченого, мого прапрадідуся Андрія Ґудзя. Цей дарунок вона підготувала йому на заручини, всупереч сільській традиції пов’язувати нареченого хусткою. Андрій був освіченою, інтелігентною людиною, но...
Кримінал
Що не кажіть, а наркомани наділені неабиякою фантазією. Зрештою, чого дивуватися, що світ ілюзій, в який потрапляють «марафетчики» під дією психотропів, одразу починає приваблювати їх більше, ніж реальність: вони свій вибір зробили ще тоді, коли зробили (вибачте за гру слів) першу затяжку чи ввели першу дозу. Стосується це і такого собі Олександра з Тернополя. Як інформує «Номер один», півтора року тому глибокої нічної пори у Чорткові патрульні поліцейські...
Пригоди
Жахливий випадок стався у Тернополі трапився нещасний випадок: водій вантажівки своїм транспортним засобом обірвав тролейбусну лінію, що призвело до травмування пішохода. Відео страшної події оприлюднив у мережі Фейсбук Святослав Журовський. "Гігантська шпаківня спочатку рве тролейбусну лінію, потім таксі залітає в ці обірвані проводи, і вони розрізують лице пішоходу", – написав Святослав. Пригода трапилася 18 жовтня о 23:35.
Суспільство
Уже рік рідні лікують Юрія  з Тернопільщини від не простого діагнозу - остеосаркома правої великогомілкової кістки. За весь цей страшний рік батьки уже морально і матеріально виснажилися. У них є своя група "Допомога Юрію Гладищуку", за допомогою друзів  якої і лікують підлітка. Проте, настав уже той час , що й, напевно, уже друзі  виснажилися, розповідає матір... "Доброго дня , дорогі наші друзі!!! Знаємо , що багато з вас переживають за Юрчикове здоров'я...