
18:10, 1 березня 2016 р.
Тернополяни можуть заплатити майже 4 тис. гривень штрафу за продаж чи купівлю підсніжників
Майже 4 тисячі гривень штрафу можна заплатити за продаж чи купівлю підсніжників. Операція “Первоцвіт 2016” стартувала на Тернопільщині. У її ході екологічні інспектори перевірятимуть, хто і де незаконно збирає чи торгує рослинами, які занесені до Червоної книги України. Будьте уважні. Операція триватиме до кінця травня.
Екологи стверджують,Тернопільщина – одна із не багатьох областей України у якій зростають підсніжники. Тому до збереження цих та інших рослин Червоної книги України потрібно ставитись відповідально. З середини лютого в нашій області розпочалась операція “Первоцвіт – 2016”. Спеціалісти екологічної інспекції кажуть, за проданий букет підсніжників відповідальність несуть і продавець, і покупець.
– Якщо ви купили цей букетик, ви теж порушили закон. У попередні роки була встановлена адміністративна відповідальність за ці дії в розмірах від 150 гривень до 255. В цьому році закон суровіший. Збільшилися ці штрафи і вони становлять, думайте скільки, на кожен випадок, на кожного громадянина може бути накладений адмінштраф від 1700 до 3655 гривень, – розповідає тв4 начальник відділу екологічного контролю
природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу Державної екологічної інспекції Тернопільської обл. Михайло Онищук.
Штрафи сплачуватимуть і за незаконний збір та вилучення із природного середовища рідкісних рослин або продаж чи вирощування їх у домашніх умовах. Для прикладу черемша (цибуля ведмежа) обійдеться порушнику у 62 гривні, шафрани та підсніжники від 49 до 62 гривень за одну рослину. А сон-трава – від 37 до 62 гривень, у залежності від виду цих рослин.
– Від 340 гривень до 510 гривень накладання штрафу. Крім того за те, що він зірвав одну рослинку, нараховуються так звані збитки, нараховується компенсація в середньому 69 гривень. Від 49 до 69. Так що ви собі можете уявити, коли формують один букетик, в який входить 10-15 рослин, це мінімум. Це буду штраф 510 гривнів. Крім того збитки будуть нараховані порядка 900 гривнів, – каже Михайло Онищук.
Роботу в місцях зростання та продажу первоцвітів будуть проводити інспектори Державної екологічної інспекції у Тернопільській області спільно з працівниками Управління Національної поліції області, державною лісовою охороною лісогосподарських підприємств області із залученням працівників органів місцевого самоврядування, громадських організацій та журналістів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:52, 16 травня
11:41, 16 травня
78
23:14, 15 травня
live comments feed...
Коментарі