«Кобра» в Тернополі - через аварії

Правоохоронці спецпідрозділу "Кобра" з 30 січня працюють на дорогах області. Лише за перший день оштрафували десяток порушників, виявили авто з перебитими номерами кузова і навіть зброю.

Приїхали в область одразу вісім екіпажів. Основна причина, як повідомляють в обласній ДАІ, - збільшення аварій у декілька разів в порівнянні з 2011 роком.

- Якщо за січень минулого року було одинадцять дорожньо-транспортних пригод, де одна людина загинула і десять отримали травми, то цьогоріч аварій із потерпілими - 24, - каже начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної ДАІ Микола Лецкалюк. - У них чотири людини загинули, а більше тридцяти отримали поранення. Саме через ріст аварійності до нас і направили "Кобру".

Причини такої кількості аварій, на думку пана Лецкалюка, несприятливі погодні умови. Проте в частині випадків є й вина водіїв. Перевищення швидкості, недотримання правил дорожнього руху, водіння в нетверезому стані - все це призводило до проблем. Власне, таких порушників і будуть виявляти автоінспектори з "Кобри". Проте не лише таких.

- Шукатимуть гості й викрадені автомобілі, підроблені документи на транспорт чи водійські права і навіть зброю та наркотики, - говорить Микола Лецкалюк. - Приміром, 30 січня працівники "Кобри" виявили автомобіль із перебитими номерами кузова, а це може свідчити навіть про те, що транспорт крадений. Також знайшли водія з підробленими реєстраційними документами. А в одного чоловіка навіть вилучили пістолет для стрільби гумовими кулями, на який той не мав дозволу.

В обласній ДАІ наголошують, що й місцеві автоінспектори щодня здійснюють таку роботу, пише 20 хвилин. Проте визнають - робота "Кобри" подекуди ефективніша, бо її працівники частіше зупиняють і перевіряють інших правоохоронців, високопосадовців та "крутеликів". Окрім того, вплинути на них на рівні Тернополя чи області, зауважують в обласній ДАІ, фактично неможливо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі