• Головна
  • Сміттєпереробний завод перетворюватиме сміття тернополян в квіткові горщики та паливо
19:30, 6 лютого 2012 р.

Сміттєпереробний завод перетворюватиме сміття тернополян в квіткові горщики та паливо

Сміттєпереробний завод, що знаходиться у селі Плебанівка поблизу Теребовлі, майже готовий до роботи "повним ходом". До речі, він зможе перобляти близько 50 тисяч тонн сміття за рік та обслуговувати весь Тернопіль.

"Майже всі відходи можна буде використати ще раз. Поліетилен, пластик, папір - перероблять. Все, що може горіти, використають як паливо"  - розповідають на заводі.

Побувавши на місці, можна побачити велетенський бетонний ангар із металевим механізмом всередині. Конвеєрна доріжка йде через довге приміщення, у якому кількадесят контейнерів, призначених для різних типів відходів.

- Сміття потрапляє у цей бункер, його засипають із сміттєвозів, - показує деректор ПП “Катруб”, яке будує завод, Богдан Буртак. - Далі конвеєр подає його в ось цей циліндричний механізм. Він розриває сміттєві пакети та подрібнює великі груди сміття. Після чого відходи конвеєром потрапляють у приміщення, їх сортують вручну.

Та основним у механізмі заводу є люди, які вручну відбирають сміття і вкидають у контейнери. При повному завантаженні лінії, на заводі можуть працювати у дві зміни близько ста чоловік.
- Уже з цих контейнерів сміття знову потрапляє на різні конвеєри і вже розсортоване відправляється на прес та на переробку, - показує пан Буртак. - І лише незначна його частина, яка не придатна для переробки, йде на полігон. Це найбільш екологічний та економічний спосіб утилізації відходів. Плануємо завершити завод у березні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...