Даішники: начальство встановило план хабарів - $ 2 тис. на тиждень

В Інтернеті з'явилися анонімки на адресу міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко нібито від івано-франківських даішників, які скаржаться на те, що начальство примушує їх брати хабарі з водіїв, а також звільняє, але за «викуп» відновлює на посаді.

Схоже, в Україні почалася війна анонімок, адже перед цим схожі листи міністру слали від імені даішників, пепеесників і співробітників паспортного столу Одеси. Автори івано-франківського листа обурюються, що у них з'явився план хабарів. Щотижня відділення ДАІ в зплежності від кількості співробітників (зазвичай їх 3-5) повинні дати «наверх» 3-8 тис. грн., а стройові підрозділи дорожньо-патрульної служби - по 2 тис. доларів.

«Ми на дорозі, як рекетири», - нарікають аноніми. За їх словами, влітку даішники нібито здавали на відпочинок керівника облДАІ за кордоном 10 000 доларів, а потім - 150 тис. доларів нібито в кейс «для міністра». Автори листа також дорікають начальнику, що з поборів з водіїв начальство будує дачі і купує дорогі автомобілі («Міцубісі» і «Фольксваген» - загальною вартістю $ 130 тис.). А ще, мовляв, замначальника їх періодично «пресує» і звільняє з роботи, а на наступний день начальник за хабар бере назад.

Начальник прес-служби Івано-Франківської облмілціі Василь Гультайчук сказав, що коментувати анонімку безглуздо. В обласній ДАІ нам заявили, що зміст листа без підписів - вигадана, і ніяких чорних планів хабарів і відновлень на посаді за «викуп» у них немає. А джерела в правоохоронних органах розповіли нам, що мета анонімки - зміна керівництва обласного ДАІ. Мовляв, нинішнього главу ДАІ Валерія Зінченка призначили ще в червні 2011-го, при старому міліцейському керівництві (мається на увазі зміна Могильова на Захарченко, - Авт.), а тепер один з місцевих ворогуючих «кланів» в міліції хоче поставити своїх людей.

Один з колишніх співробітників івано-франківської ДАІ зізнався Сегодня, що з начальством регулярно ділилися і за старої влади, і тепер. «Просто тепер плани зросли в півтора-два рази, от і збунтувалися. Ми і так менше 200 грн. за порушення не беремо, а якщо збільшити таксу, водії можуть відмовитися «вирішувати питання» на місці. Колишні колеги скаржаться: що тепер, зі своєї частки відстібати на нову тачку начальству? », - говорить інспектор ДАІ,який недавно звільнився .

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі