Хто в конвертах зарплату має - податкова про всіх знає?

У січні цього року податковою службою Тернопільської області виявлено 57 необлікованих найманих працівників. Встановлено виплату майже 76 тис. грн. заробітної плати в «конвертах».

Додатково нараховано майже 16 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб, з яких 9 тис. грн. – вже надійшло до бюджету. До органів прокуратури передано 5 справ та 2 справи – до інспекції праці. За наслідками проведеної роботи з 22 працівниками роботодавці уклали трудові договора.

Як приклад, при проведенні перевірки одного із приватних підприємців Збаражчини, який займався випічкою хліба та хлібобулочних виробів в орендованому приміщенні хлібопекарні, встановлено грубе порушення законодавства про оплату праці. Зокрема - виплату 32 тис. грн. заробітної плати „в конверті”, використання праці 14 громадян без укладення трудових договорів та занесення даних про роботу до їх трудових книжок.

Як результат - підприємцю додатково нараховано понад 9 тис.грн. податків та штрафних санкцій. Матеріали перевірки передані в прокуратуру. Порушено кримінальну справу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі