Тернопільський центр дитячої творчості може закритися?

Центру творчості дітей та юнацтва загрожує закриття. За словами батьків, педагогам, які готують найкращі виступи дітей, зокрема, щорічну виставу «Ялинка мера», почали стрімко зменшувати кількість робочих годин.

Михайло Зубик, дідусь учасниці вокального гуртка: «З’являється інформація про те, що частину викладачів, керівників гуртків Центру дитячої творчості – чомусь так вийшло, що саме з тих, хто готував цю виставу, – будуть скорочувати чи зменшувати їм кількість годин навантаження. І виходить так, що діти залишаються напризволяще. Я вважаю, що вся інфраструктура міста важлива: і каналізації, і дороги, і тепло. Але якщо ми не будемо думати про наших дітей, тоді нічого не варті наші старання в усіх інших галузях нашого життя».

Підтвердили таку інформацію і самі викладачі Центру дитячої творчості.

Ігор Кравчук, керівник гуртка художньої різьби та металопластику: «У мене було 6 годин ставки – це на тиждень. І зараз її мені скоротили наполовину. Я запитую, яка проблема, хто так вирішив? Тому що мені нема резону ходити 3 години на тиждень. Це просто. Вони кажуть, що або ви працюєте на тих 3 години, або зовсім пишете заяву на звільнення».

Скорочення кількості годин керівникам гуртків пояснюють оптимізацією грошей. Тобто заклад, кошти на який виділяє міська влада, не має необхідної суми, щоб повноцінно виплатити зарплату своїм працівникам. Батьки вихованців налаштовані рішуче і пояснюють міському голові, що економити можна на чомусь іншому, але не на молодому поколінні.

Михайло Зубик, дідусь учасниці вокального гуртка: «Я дідусь внучки, яка там займається. Але ходять батьки, звертається до них керівник вокального гуртка, що «така ситуація: що будуть скорочувати, будуть обмежувати кількість годин». Я думаю, всім відоме таке поняття, як оптимізація. Ми будемо йти до міського голови і аргументовано доводити, що логіка і здоровий глузд підказує: передусім ми повинні думати про своє майбутнє».

Пояснити, що відбувається зараз у Центрі дитячої творчості, журналісти ІНТБ попросили безпосередньо в директора закладу Світлани Миханчук. По телефону жінка підтвердила, що педагогам Центру скорочують кількість викладацьких годин. І це справді пов’язано з тим, що міська рада виділила значно менше грошей на утримання закладу, ніж потрібно. А потрібно чимало, оскільки впродовж 2012 року педагогам обіцяли підвищити зарплату в 6 разів. Із тією ж метою економії грошей, зазначила Світлана Миханчук, викладачів Центру творчості відправлятимуть у неоплачувані відпустки на 15 або 30 днів за власним бажанням.

Така оптимізація, вважають керівники гуртків, може призвести до закриття закладу. Тоді ласим шматком для тернопільських чиновників залишається приміщення в самому центрі міста, за загальноосвітньою школою №4, де сьогодні займаються вихованці Центру дитячої творчості.

Ігор Кравчук, керівник гуртка художньої різьби та металопластику: «Півроку назад скоротили, потім ще скоротили. Зараз пройде півроку – ще скоротять. А потім постане питання, що Центр творчості дітей та юнацтва зовсім не потрібен буде. І його, мабуть, закриють. Педагоги не можуть собі ради дати, не можуть нічого сказати, бо кожен боїться за свою ту половину ставки».

За коментарем від міської влади телеканал ІНТБ звернувся до заступника мера з гуманітарних питань Леоніда Бицюри. Не на камеру посадовець розповів, що зустрівся з батьківським комітетом, а потім і з директором Центру дитячої творчості. Леонід Олексійович наголосив, що не варто переносити цю проблему в політичну площину. Ситуацію обговорили і колектив закладу працюватиме далі, запевнив заступник мера.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі