Прострочений кредит? Машину заберуть прямо на дорозі!

Згідно з постановою Кабміну, вже в лютому кредитні автомобілі, по яких є заборгованість перед банками, будуть конфісковувати прямо на дорозі.

Держвиконавці, які прибуватимуть на місце затримання по сигналу інспектора ДАІ, забиратимуть авто на штрафмайданчик, а потім передаватимуть банку, який видав кредит. 

“Таке затримання буде законним лише за рішенням суду, в якому сказано: машина підлягає вилученню у власника і передачу банку як заставу за несплату кредиту”, – повідомив адвокат Вадим Володарський. Проте, за його словами, може виникнути така ситуація, що “проплачені” ДАІшники стануть працювати спільно зі службами банку, відбираючи автомобілі без рішення суду, і що держвиконавці почнуть конфісковувати машини в рахунок сплати штрафів за порушення ПДР - пише “Сегодня“.

На думку експерта, без стимуляції з боку банку ДАІ навряд чи буде активно виявляти автомобілі-”боржники”, яких не більше 1-2% від восьми мільйонів авто, що їздять по Україні – їм набагато вигідніше ловити порушників ПДР, щоб стягнути з них штраф або “наколядувати” собі на обід. Зі свого боку банкіри вважають, що нововведення допоможе стягнути борги, але не вирішить проблему повністю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі