На Тернопільщині школяр помер під час перерви

7 листопада 2011 року під час маленької перерви впав і незабаром помер дев’ятикласник школи села Іванчани Збаразького району Іван Карашівський. І от лише нещодавно стали відомими результати судово-медичної експертизи.

– Смерть підлітка настала внаслідок надниркової недостатності з гострим розладом кровообігу в органах і тканинах, – повідомив “Номер один» прокурор Збаразького району Микола Матвійчик.

Варто нагадати, що трагедія сталася на шкільному подвір’ї. Як розповів одразу директор  Іванчанської загальноосвітньої школи Роман Кінський, після четвертого уроку, хоча була маленька перерва, діти вибігли на спортмайданчик погратись, адже стояв досить лагідний осінній день.

– У них тільки-но закінчився урок фізики, причому Іван не міг перехвилюватись, адже була лабораторна робота, учні проводили досліди, – втомлено пригадав Роман Кінський. – Перерва була не довга, всього 10 хвилин, до того ж Іван затримався в класі, вибіг на подвір’я – й одразу до ровесників. Розумієте, коридори у нас маленькі, ось діти і користуються кожної хвилиною, коли надворі сонячно та тепло, щоб погратись на спортмайданчику. Підхопив м’яча, кинув у кошик і раптом впав непритомним.

До хлопчини одразу підбігла чергова вчителька, яка спостерігала за учнями з вікна, покликали медсестру та ще медпрацівницю, котра працює у Збаражі на «швидкій». Приблизно півгодини підліткові надавали першу допомога – робили штучне дихання, непрямий масаж серця. Потім приїхала карета «швидкої» і дорогою до лікарі медики продовжували рятувати життя підліткові або хоча би привести хлопця до тями. Однак Іванко помер.

Зі слів родички юнака, працівниці місцевої пошти, хоча хлопчина завжди був трохи блідий, але на здоров’я не скаржився. Більше того, напередодні нового навчального року пройшов медичний огляд.

Батьки дуже любили своїх хлопців, окрім Івана, у родині підростає другий син, Богдан. Хлопчина вчиться у сьомому класі цієї ж школи. «Це дуже дружна, весела, роботяща родина», – розповіли у селі.

ДОВІДКА. Надниркова недостатність – синдром, обумовлений первинним порушенням кори наднирників (хвороба Аддісона) або вторинними її змінами в результаті зменшення секреції АКТГ; виявляється симптомами зниженої продукції гормонів кори наднирників. Розрізняють хронічну і гостру надниркову недостатність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі