Тернополяни почали відроджувати сільську медицину

Здається, давно в минулому та пора, коли молодих спеціалістів-медиків відправляли на роботу в село. Отже, із плином часу сільська медицина занепала через брак фахівців.

Тернопільський державний медичний університет ім. І. Горбачевського взявся за відродження галузі в глибинках. Наразі відкрили п’ять навчально-практичних центрів надання первинної медико-санітарної допомоги — у Зарубинцях Збаразького району — на батьківщині всесвітньовідомого академіка, першого в Європі міністра охорони здоров’я Івана Горбачевського, на честь якого названий медуніверситет, у Гнилицях Підволочиського району, Говилові Теребовлянського, у Кокошинцях та Увислій Гусятинського районів.

Адже 700 ФАПів, які діють в області, не в змозі надати кваліфіковану допомогу усім жителям 1050 сіл Тернопільщини. З допомогою новітньої лікувально-діагностичної техніки студенти-старшокурсники мають можливість пройти хорошу практику. До того ж вони в сучасних умовах не лише працюють, а й проживають. Відкриття кожного навчально-практичного центру надання первинної медико-санітарної допомоги в цих населених пунктах коштувало в середньому по 700 тисяч гривень.

На думку ректора Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського, голови комісії Тернопільської обласної ради з питань реформування охорони здоров’я Леоніда Ковальчука, для майбутніх лікарів це чудова можливість випробувати свої сили, розібратися в тому, що добре засвоїли, а над чим ще слід попрацювати, повернувшись до навчання, а також це безцінний досвід спілкування з пацієнтами, коли самому доводиться приймати рішення й нести за це відповідальність. Після такої практики випускники не боятимуться села, бо переконалися, що й там можна створити нормальні умови для роботи і проживання.

До речі, медичні послуги, зокрема й послуги стоматолога, пацієнтам надають безплатно. Відкриття таких центрів у селах — не єдиний пілотний проект Тернопільського державного медичного університету: у Тернополі діє й перша в Україні університетська лікарня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі