Податкова оголосила «війну» нелегальній горілці

З 16 січня ДПСУ проводить великомасштабну програму по боротьбі з виробництвом та незаконною торгівлею алкогольними виробами. Результати обіцяють оприлюднити вже за місяць.

У 2011 році в рамках боротьби з нелегальною торгівлею Державною податковою службою України було виявлено і закрито 630 нелегальних цехів, з яких 258 — горілчаних, решта з виробництва іншої контрафактної продукції. Також у розробці податкової сьогодні знаходиться 138 фактів постачання та реалізації контрафактної лікеро-горілчаної продукції.

Голова ДПСУ Олександр  Клименко висловив впевненість, що скорочення легального виробництва спиртогорілчаної продукції на 12% при збереженні попиту на неї зовсім не свідчить про відхід галузі на 40% у тінь - пише ZN.UA.

«Акциз у 2011 році в Україні ми зібрали 21,7 млрд грн, що на 2,1 млрд більше, ніж за 2010-й. Тепер дивимося структуру платежів за акцизом. У цій структурі лікеро-горілчані товари — 20%, пиво — 9, вино — 2,2 і 68% - це тютюнова продукція. Яка проблема є? Падіння виробництва, якщо ми візьмемо офіційну статистику, почалося з 2008 року. Тому я не схильний вважати, що це все різко йде в тінь», — говорить  Клименко.

При цьому Клименко пояснює падіння виробництва високою мінімальною і відпускною ціною. «У нас ціна спирту сьогодні — 155 грн проти 70 грн у минулому році. А якщо ми візьмемо ще біржові ціни спирту, то побачимо, що наш бізнес перебуває не в зовсім рівних умовах», — говорить він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі