• Головна
  • За падіння на слизькій вулиці можна відсудити 10 тисяч гривень
19:00, 16 лютого 2012 р.

За падіння на слизькій вулиці можна відсудити 10 тисяч гривень

Юристи радять судитися з комунальниками за травми від падінь на неочищених від снігу вулицях.

Якщо через неприбраний сніг та кригу на тротуарах була отримана травма, відшкодувати моральні збитки та витрати на лікування повинні комунальники, або власник приміщення, біля якого це сталось, розповідають юристи.

"Головне - довести, що травма сталася саме через недбале ставлення відповідальних осіб. Винуватець повинен буде відшкодувати вартість лікування і компенсувати заробіток, втрачений внаслідок тимчасової непрацездатності. Можна також спробувати домогтися відшкодування морального збитку. В Україні були прецеденти, коли людям вдавалося відсудити до 10 000 гривень", - каже правозахисник Юрій Аксьонов, пише Сегодня.

Зі свого боку комунальники переконують, що позовів через травми навпаки стає менше, а замість них ЖЕКи отримують подяки за хорошу роботу.

Гірша ситуація в автомобілістів, які так чи інакше постраждали через засніжені вулиці.

"У нас практично неможливо не те що домогтися відшкодування, а й просто визначити, хто за що відповідає. Також неможливо визначити, чи вчасно зреагували дорожні служби. Адже немає ніякого документа, який би регламентував, наприклад, що комунальники повинні прибрати сніг не пізніше ніж через годину після того, як він випав", - розповів юрист "Харківського автоклубу" Денис Журавель.

В цілому по Україні позовів, пов'язаних із травмами та роботою комунальників, дуже мало. Люди не знають як відстоювати свої права і часто просто не бажають влазити у судову тяганину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...