Як децентралізація впливає на спортивну сферу Тернопільщини?

У Тернополі збиралися тренерські колективи та очільники двох спортивних шкіл ФСТ Україна. Представники «Буревісника» та «Авангарду» спілкувалися у шахово-шашковому клубі про децентралізацію. Висловилися про можливе об’єднання, форми існування та фінансування.

Важливі питання обговорювали разом з начальником управління фізичної культури та спорту, спортсменом Віктором Мацикуром. Мова ішла про створення комунальних спортивних шкіл і відкриття штатних одиниць, щоб тренери перейшли з приватних шкіл у комунальні.

«Прикро, що в країні нема дійсно державної підтримки резервного спорту. Тільки спорт вищих досягнень фінансується, а значить контролюється державою. Решта – це рівень місцевих бюджетів, але саме на місцях, в ДЮСШ виростають ті провідні спортсмени, які приносять славу державі. Відсутність єдиної вертикалі фінансів, контролю та єдиного розуміння пріоритетів призводить до того, що держава фінансує елітну групу спортсменів, але виду спорту практично вже на місцях майже нема. І навпаки, ми на місцях розвиваємо вид, тренуються дітки, а на чемпіонатах Європи чи світу нема учасників, нема сучасних спортивних споруд, бо цей вид поки державою не фінансується на цьому рівні», – зазначив на своїй сторінці Віктор Мацикур.

Також відомий спортсмен зазначив, що логічно було б формувати «суспільне замовлення» у спорті, де кожна копійка вкладалася б у дитину чи споруду, відповідно до розумінь та пріоритетів, пише Тернопіль.

«Часто є ось так, як у нас в області з санним спортом. Об’єкт, який потребує модернізації на кілька мільйонів євро, і це явно мали б бути державні кошти, використовується місцевою спортивною школою, що мізерними коштами, але таки забезпечує сотню дітей тренуваннями. Але по мірі росту дітей їм практично нікуди переходити, бо в країні не створена сучасна інфраструктура, нема достатньої підтримки від держави. Моя особиста думка – децентралізація потрібна, але не в частині спорту та армії. Це розпорошуватиме сили, це зменшуватиме ефективність підготовки і результативність. Тут має бути все дуже якраз централізовано», – зазначив Віктор Мацикур.

Тернопільщина децентралізація спортивна сфера
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі