14:15, 20 лютого 2012 р.

У Тернопіль прилетіли лелеки

Зграя лелек прилетіла у ліс неподалік села Петриків. Зазвичай птахи повертаються в Україну 19-20 березня. Тепер їх потрібно рятувати від голодної смерті.

Люди схвильовані тим, що птиці прилетіли передчасно.

- Ще ніколи не бачив, щоб птахи прилітали так швидко, - каже місцевий житель Дмитро Карпин. - Але у п’ятницю, 17 лютого, побачив кілька птахів на деревах поблизу закинутої птахоферми. Думаю, здалося би допомогти їм, адже зима цього року сувора.

Зі слів екологів, допомога лелекам і справді необхідна. Адже прилетіли вони значно раніше, ніж зазвичай.

- Це дивна аномалія, і причин її пояснити не можу, - коментує випадок директор обласного екоцентру Іван Герц. - Ці птахи мають повертатися набагато пізніше. Зазвичай лелеки прилітають в Україну 19-20 березня. А про те, щоби прилітали взимку, я ніколи не чув.

Птахів слід рятувати — лише так вони зможуть вижити, каже еколог.

- Звичайно, найкраще було би їх забрати у домівки, - каже пан Герц. - Однак це зробити складно. Тому їх слід хоча б підгодовувати. Ці птахи харчуються живою їжею — рибою, земноводними. Однак у такій екстремальній ситуації як ця, вони могли б обійтися і зерном. Самостійно птахи не зможуть роздобути їжу — адже цього року зима сніжна, а водойми досі вкриті кригою - пише "20 хвилин".

До речі, мiсця зимiвлi лелек - саванни пiвденнiше Сахари - вiд Сенегалу на заходi до Камеруну на сходi. На цій території, як повідомляють метеосайти, зараз температура близько 15 градусів тепла.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...