• Головна
  • У Тернополі 57% вояків – контрактники
15:15, 20 лютого 2012 р.

У Тернополі 57% вояків – контрактники

В артилерійській бригаді, розташованій у Тернополі, служать близько 500 солдатів. Контрактники складають 57% військовослужбовців частини та отримують від 1500 до 1800 грн. щомісяця, мають ще ряд пільг і перспективи кар’єрного росту.

– Наша артилерійська бригада має авторитет, тому потрапити до нас на строкову службу непросто, – кажеє командир 11-ї гвардійської окремої артилерійської бригади Сергій Корнійчук. – Після відбору, який здійснює військкомат, ми також перевіряємо, чи призовники нам підходять за станом здоров’я та за моральними якостями.

Таких солдатів, які не хочуть служити, у бригаді немає. Багато хлопців, як каже пан Корнійчук, ідуть в армію, щоб потім працювати у силових структурах.

Хлопці - з усієї України

- В органах державної влади під час прийому на роботу нині по-іншому сприймають тих, хто служив в армії, - додає чоловік. - Тому у Тернопільську артилерійську бригаду тепер потрапляють лише ті, хто справді хоче до армії.

Наразі, за словами Сергія Корнійчука, у Тернополі служать близько 500 осіб. Строковики - хлопці з усієї України. Є представники з Донецька, Луганська. Але найбільше солдатів - із Тернопільської та з сусідніх областей. Контрактники - 57% військовослужбовців частини. Причому, за словами полковника Корнійчука, у найближчій перспективі бригада готова до повного переходу на контрактну службу.

– Якщо у нас забрати деякі функції, які не притаманні артилеристам у професійній армії, наприклад, прибирання території військового містечка, охорона об’єктів, тоді повний перехід на контрактну службу для нас не буде великою проблемою, – каже командир. – Функції з охорони можна, наприклад, передати Державній службі охорони.

Отримують - від 1500 грн

У контрактники в Тернополі, за словами полковника, беруть - не всіх підряд.

– Минулися ті часи, коли гостро не вистачало кадрів, – додає Сергій Корнійчук. – На контрактну службу йде небагато людей, але вибирати є з кого.

Контрактники сьогодні, як каже командир бригади, отримують від 1500 до 1800 грн плюс мають ще ряд пільг і перспективи кар’єрного росту.

– Вважаю, що для Тернополя це не так уже й погано, – продовжує Сергій Корнійчук. – Та й зрештою, у цьому році передбачається збільшення зарплат для усіх військових.

Командир бригади вважає, що нині кадрова проблема в армії – відсутність молодшого офіцерського складу.

– На тлі скорочення військових кадрів попередні керівники, які кілька років тому очолювали Міністерство оборони, допустили певні прорахунки, – додає пан Корнійчук. – Тож сьогодні у нас не вистачає лейтенантів, молодших лейтенантів і командирів взводів.

Командир каже, що зараз у частині серед солдатів строкової служби проводять культурно-просвітницьку роботу. Кожної неділі відбуваються душпастирські заняття, уроки краєзнавства Окрім того, солдати-строковики мають можливість регулярно відвідувати культурні заходи, які відбуваються у місті.

– Дуже багато людей Українську армію порівнюють із Радянською, – каже полковник Корійчук. – Це - стереотип. Треба розуміти - це дві абсолютно різні армії. У нас немає тих негативних явищ, які були в Радянській армії між солдатами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...