За житло в Тернополі наші заробітчани заплатять податок в Італії

В Італії з’явився новий податок, який деякі ЗМІ вже охрестили “податком доглядальниць”. Тепер всі, хто проживає на території Апеннін, повинні будуть платити в італійську казну за зарубіжну нерухомість. Як за віллу в Ніцці, так і за будиночок в Тернополі.

Уряд Монті, намагаючись врятувати Італію від кризи, ухвалив пакет декретів, метою яких є наповнити казну. Серед інших пройшов і декрет про новий податок – Ivie. Він стосується всіх, хто проживає на території країни, а не тільки її громадян. Згідно декрету, всі податкові резиденти Італії повинні заплатити 0,76% від вартості свого закордонного нерухомого майна.

Невідомо, чи замислювалися розробники нового податку про те, скільки власників іноземних квартир є італійцями, а скільки – іноземцями, для яких це перше і єдине житло у власності. Але закон різниці не робить – і ті й інші повинні платити - повідомляє німецька DW.

Українська громада, одна з найбільших в Італії, цією новиною стурбована.

Виникає цілий ряд чисто технічних питань. Декрет передбачає обчислення податку на основі “ціни продажу, зазначеної в акті купівлі-продажу або, при його відсутності, від ринкової ціни нерухомості”. Але на пострадянському просторі частина житла була приватизована, тобто фактично безкоштовно передана державою. Або якщо квартира була придбана за кілька мільйонів тодішніх рублів, то як їх перераховувати в євро? І якщо робити оцінку ринкової вартості, то за чий рахунок запрошувати фахівця-оцінювача?

Втім, в уряді кажуть, що скоро має вийти ряд роз’яснень до декрету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі