Тернопільський драмтеатр очолить Олег Мосійчук?

Облдержадміністрація нарешті визначилася з кандидатурою на посаду керівника Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.

– На превеликий жаль, діяльність театру дуже часто переходила у політичну площину. І кандидатура директора була не стільки кандидатурою творчою і адміністративною, а скільки більше політичною. З боку обласної державної адміністрації ми працювали і будемо працювати з будь-якою особою, яка буде офіційним, легітимним і юридично правильним директором театру. Упродовж останніх років ми працювали із Ігорем Сачком. У нас були певні здобутки. Зокрема, за минулий рік театр самостійно заробив 1 мільйон 150 тисяч гривень, – повідомив заступник губернатора Петро Гоч.

Однак, за його словами, у минулому році обласна рада прийняла рішення про зміну керівника театру. Більше того, 5 січня цього року був змінений статут. Зокрема, посада директора тепер взагалі не передбачена в обласному драмтеатрі. Є тільки посада художнього керівника закладу. Після декількох зустрічей із колективом, в обласній адміністрації було прийнято відповідне рішення - пише zz.

– Ми будемо вносити кандидатуру головного режисера Олега Мосійчука на посаду художнього керівника обласного драматичного театру. Це подання буде підготовлене і сьогодні направлене в обласну раду. Будемо очікувати вже їхньої реакції. Ми вважаємо, що це одна з тих кандидатур, яка в даному випадку якраз є не політичною, а більше творчою одиницею, яка могла би згуртувати колектив, яка могла би внести в театр якийсь новий дух, повернути глядача в зал і зробити так, щоб ми знову отримували гордість за те, що маємо у місті такий театр, – вважає Петро Гоч.

До речі, на даний час тривають судові процеси між колишнім директором театру Ігорем Сачком і обласною радою, у комунальній власності якої знаходиться заклад. Тим не менш, говорить чиновник, театр повинен існувати, вистави повинні йти, а глядач – отримувати задоволення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі