Тернополянка Оксана Ралько - чемпіонка України у бігу на 200 метрів

Чемпіонкою країни у бігу на 200 метрів у Сумах, на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів у приміщенні стала студентка факультету фізичного виховання тернопільського педуніверситету ім. В.Гнатюка Оксана Ралько.

Вона тренується у Тернопільській обласній комунальній школі вищої спортивної майстерності (далі - ТОК ШВСМ) під керівництвом Михайла та Тетяни Борейків.

Нагадаємо, чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів у приміщенні відбувся 8-9 лютого у Сумах. Наразі зимові легкоатлетичні старти - у розпалі, тож кожна вікова група спортсменів має конкретні завдання. Чемпіонат серед юніорів - перші змагання, в яких переглядають кандидатів для участі у чемпіонаті світу з легкої атлетики серед юніорів. Турнір відбуватиметься у липні цього року в іспанській Барселоні. За результатами даних змагань також сформували збірну України для участі в міжнародній легкоатлетичній матчевій зустрічі - Білорусь-Туреччина-Україна серед юніорів. Ці змагання пройдуть 25-26 лютого у Білорусі. Завдяки результатам, показаним у Сумах, Оксана Ралько впоралася зі своїми завданнями на “відмінно”. Загалом же команда Тернопільщини із легкої атлетики посіла 21-ше загальнокомандне місце.

Поїде у Білорусь

"Динамівка" з Тернополя подолала 200 метрів за 25.18 сек. Талановита тернопільська легкоатлетка також посіла п’яте місце у бігу на 400 метрів, показавши при цьому результат - 56.85 сек.

До слова, Оксана Ралько торік, змагаючись із дівчатами, ставала чемпіонкою України як на 200, так і на 400 метрів. Окрім того, вона брала участь у чемпіонаті світу, що відбувався у Франції. У здібної землячки є всі шанси цього року здобути нагороди на міжнародних змаганнях серед юніорів – спортсменів віком до 20 років. Перші змагання відбудуться у Білорусі, де Оксана Ралько у складі збірної України братиме участь у матчевій зустрічі.

Варто згадати і бронзову нагороду Павла Гудзя - учня ТОК ШВСМ, вихованця Богдана та Оксани Дудів. Наш легкоатлет у бігу на 3000 метрів із перешкодами показав третій час. 
Стрибок у довжину на 6 м 93 см дозволив тернополянину Сергію Круку зайняти п’яте місце у цьому виді програми. Натомість Андрій Чекрій у бігу на 400 метрів посів 10 місце серед 65 учасників, а 13-те зайняла Олена Стадник, яка не змогла випередити нікого у спортивній ходьбі на 5 км.

Дві медалі - у Запоріжжі

Кількома днями раніше наші спортсмени змагалися у Запоріжжі. Там із 31 січня до 1 лютого відбувався чемпіонат України серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл (ДЮСШ) та спортивних дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву (СДЮШОР) з легкої атлетики серед учнів 1995 року народження і молодших. Фінансове забезпечення спортсменів - проїзд, харчування, проживання - на себе взяло обласне управління з питань фізичної культури та спорту.

У змаганнях взяли участь 603 учасники з усіх областей України. Команду Тернопілля представили 9 легкоатлетів, які привезли додому нагороди. Найбільших успіхів добилися Микола Скоромний, який тренується у Михайла та Тетяни Борейків, і Надія Луцик - вихованка Зборівської ДЮСШ, а тепер - студентка Львівського училища фізкультури. Вона займається під керівництвом Володимира Небельського. Обоє стали “срібними” призерами у бігу на дистанції 2000 метрів із перешкодами.

Слід також відзначити Наталію Олійник (вихованку ОДЮСШ), яка на дистанції 3000 м була четвертою, а на дистанції 2000 м із перешкодами - п’ятою. Оксана Пиж (також із ОДЮСШ) на дистанції 3000 м стала шостою, а відстань у 1500 м подолала із 10-м результатом.

Шостим у бігу на 2000 м із перешкодами був учень ДЮСШ Тернопільського району Назар Штиюк. Натомість Олександр Хома, який займається у ОДЮСШ "Колос", стрибнув у висоту на 190 см і зайняв дев’яте місце. У загальнокомандному заліку Тернопільщина посіла 19 місце, а це - не найкращий результат, зважаючи на те, що на початку травня відбудуться IV Спортивні ігри школярів України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі