На Тернопільщині на кір захворіло більше сотні людей

З початку 2012 року на Тернопільщині показних захворюваності на кір перевищив минулорічний у три рази. За півтора місяці на кір захворіло більше сотні людей. Серед них двоє дітей, яким ще не виповнилося й року. Ситуація не стабільна, однак контрольована, переконують епідеміологи. На фоні сусідніх областей Тернопільщина почувається значно краще. Як вберегти себе від недуги в період її активізації, «Номер один» розповіла завідувач відділом епідеміології обласної санепідслужби Марія Павельєва.

Активний «наступ» кору на Тернопільщину розпочався у листопаді 2011 року. За два останні місяці минулого року кількість захворілих у десять разів перевищила показники 2010 року.

– У 2010 році в області зареєстровано 4 випадки захворювання на кір, а протягом листопада-грудня 2011 року – 40, – розповідає Марія Павельєва. – Підвищення рівня захворюваності пов’язане з реєстрацією кору в Європі та міграційними процесами. Відповідно поширення захворюваності розпочалось із західних областей України, зокрема, Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської. Для кору характерні циклічні підйоми кожних три-п’ять років. Останній такий сплеск відбувся у 2006 році. Тоді в області захворіло півтори тисячі осіб. Загалом показник був вищим, ніж по Україні. Скажімо, якщо на Тернопільщині зафіксовано 130 випадків на 100 тис. населення, то по державі – лише 90. Несприятливим фактором для поширення захворюваності стала недостатня кількість імунобіологічних препаратів, зокрема, комбінованої вакцини для профілактики кору, паротиту та краснухи. Відповідно частина населення була недоохоплена щепленням.

Протягом періоду з 1 січня до 13 лютого 2012 року на Тернопільщині зареєстровано 132 випадки захворювання на кір. В області зареєстровано два вогнища кору в організованих колективах. Перший – у селі Дарахів Теребовлянського району, де у загальноосвітній школі захворіло 10 учнів. Навчальний заклад було закрито на карантин з 19 січня по 6 лютого. Другий – у селі Високе Монастириського району. Тут захворювання також уразило дітей: у загальноосвітній школі захворів 21 учень. Наразі навчальний заклад закритий на карантин. Вогнище інфекції діюче, однак нових випадків не зареєстровано, повідомляє "Номер один".

Аналіз захворюваності на кір підтверджує, що основу часту захворілих становлять діти віком від 14 до 19 років. Загалом протягом періоду підвищення захворюваності від недуги злягло близько десятка дорослих віком 20-29 років. Основну частину, а саме 68,8% хворих становлять школярі та студенти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі