• Головна
  • Горілка подорожчає на 7 гривень - станемо менше пити?
12:45, 22 лютого 2012 р.

Горілка подорожчає на 7 гривень - станемо менше пити?

Підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 26,4% пропонує Міністерство фінансів.

Про це повідомило джерело в галузі.

За його словами, згідно з розробленим Мінфіном проектом постанови Кабміну, пропонується підняти мінімальну оптово-роздрібну ціну з 88,5 грн до 111,9 грн за літр 100% спирту, а роздрібну - зі 130,5 грн до 165 грн за літр 100% спирту.

У разі прийняття документа у запропонованому вигляді мінімальна ціна півлітрової пляшки горілки в роздробі зросте на 6,9 грн - до 33 грн.

За словами джерела, в пояснювальній записці до проекту постанови Мінфін аргументує свою пропозицію необхідністю привести мінімальні ціни у відповідність з економічно обґрунтованим рівнем витрат на виробництво такої продукції в країні і розраховує, що його прийняття збільшить питому вагу легального сектору виробництва і обігу лікеро-горілчаної продукції і доходи бюджету.

За даними співрозмовника, документ може бути винесений на обговорення Кабінету міністрів вже 22 лютого.

Джерело стверджує, що проект постанови був розроблений кулуарно, зокрема, він не був завчасно оприлюднений для обговорення з учасниками ринку, а також не узгоджений з профільними міністерствами - аграрної політики та економічного розвитку і торгівлі.

Зазначимо, мінімальні ціни на алкоголь були знову введені в кінці жовтня 2008 року на прохання алкогольних компаній. Останній раз уряд України переглянув їх в серпні 2011 року - пише ТСН.

Мінімальна роздрібна ціна на пляшку горілки об'ємом 0,5 л була збільшена на 45,3% - до 26,1 грн, коньяку (три зірки) - на 26,7%, до 33,08 грн, пляшки вина об'ємом 0, 7 л - на 50%, до 18 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...