Тернопільських священиків увіковічнили в іконі (Фото)

Ікону "Святі священномученики Тернопільської землі" презентували та освятили в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці в п’ятницю, 22 квітня.

На іконі зображений хрест, а під ним - Богородиця, котра оплакує Ісуса.  Під хрестом з обох боків стоять вісім українських священномучеників з Тернопільщини, які постраждали за віру під час гонінь Української греко-католицької віри після «псевдособору» 1946 року.

 Пальмова гілка, яка є на іконі, - атрибут мучеництва та перемоги над смертю. - Як художник довго думав як вона має виглядати, - розповідає 20 хвилин автор ікони Ігор Зелінко.

- Використав прості сучасні матеріали, зокрема позолоту та олійні фарби. В мене було складне завдання поєднати канонічність та реалістичність. Це ті люди, яких пам’ятають родичі, залишились їхні фотографії. Увіковічнив їх в тому віці, коли вони пішли з життя. Серед 26-ти українських новомучеників, котрих беатифікував Папа Римський Іван Павло І в 2001 році, є мешканці Тернопільщини: Микола Цегельський, Микола Конрад, Василь Величковський, Микита Будка, Григорій Хомишин, Яким Сеньківський, Віталій Байрак і Зиновій Ковалик. Ікону освятили в Архикатедральному соборі, для якого вона була спеціально створена. - Реставрація захристії розпочали ще в липні минулого року, - зазначив настоятель собору отець Орест Павліський. - Вже тоді виникла ідея заповнення ніші унікальною іконою, і її створив пан Ігор. Іконографія продовжує розвиватись, адже люди потерпають за віру і сьогодні. Помолитись до наших земляків можна у захристії храму, що на вул. Сагайдачного, 14.

Тернопільських священиків увіковічнили в іконі (Фото), фото-1
Священики ікона
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі